Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bu ülkede yaşlılara yer yok

Dünya'nın en pahalı şehirlerinden biri olan Hong Kong nüfusunun yüzde 13'ü 65 yaşında veya daha yaşlı.

Bu ülkede yaşlılara yer yok

CNBC yazarları Connie Tan ve Cecilla Lo Hong Kong'daki yaşlılar için konut problemine dikkat çekti.

Habere göre, Hong Kong Konut Derneği CEO'su KL Wong, Hong Kong Özel Yönetim Bölgesi'nin yaşlılar için konut problemi olduğunu kabul ediyor ve Hong Kong'da yeterli derecede arz olmadığını söylüyor. Wong, Hong Kong da kar amacı güden veya gütmeyen konut sağlayan kişilerin artmasına karşın, hala yeterli arz sağlanmasının önünde büyük engeller olduğuna dikkat çekiyor.

Wong ''Bu oldukça büyük bir problem. Devletin yaşlı insanlar için alan yaratılması hakkında konuşmasına ihtiyacımız var; çünkü Hong Kong'un emlak piyasasıyla ilgili farklı bir çok önceliği var. Devlet'in, yaşlı insanlara konut sağlanması için büyük bir talep olduğunu anlatması ve bunda ikna edici olması gerekiyor'' şeklinde konuşuyor.

Tan ve Lo haberine göre, kar amacı gütmeyen Hong Kong Konut Derneği, düşük gelir grupları için kiralık apartman daireleri sunuyor; fakat derneğin portföyünde bu şekilde planlamış sadece 900 daire var.

Dünya'nın en pahalı şehirlerinden biri olan Hong Kong nüfusunun yüzde 13'ü 65 yaşında veya daha yaşlı. Görünüm ise 2030 yılına kadar her 4 kişiden birinin yaşlı olacağı yönünde; bu da yaşlı eviihtiyacına acilen çözüm bulunması gerektiğini gösteriyor.

Şu andaki veriler, yaşlıların yüzde 50'sinin devlet destekli konutlarda kaldığına işaret ediyor ve uzmanlar sadece yaşlılar için değil orta gelirli sınıflar için de konut probleminin olduğuna dikkat çekiyorlar.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!