Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bu durakta taksimetre açılmıyor

Afyonkarahisar merkezde hizmet veren bir taksi durağı ilginç bir kampanyaya imza atarken, durakta yolcular taksimetre açılarak değil, sabit fiyatlar üzerinden taşınıyor.

Bu durakta taksimetre açılmıyor

Anıtpark yanında bulunan Tekel Taksi durağı başlattığı kampanya ile şehir içinde yolcuları 5 TL'ye, semtlere ise 10 TL'ye taşımaya başladı. Durağa bağlı olarak çalışan taksiler yolcuları almaya giderken ücret almazken, taksinin ücreti yolcuyu aldıktan sonra başlıyor. Yolcusunu istediği bir yerden alan taksi, yolcusunu şehir içine getirirken 5 TL, semtlere götürdüğünde ise 10 TL alıyor. Özdilek ve AFİUM alışveriş merkezlerine ise yolcular 15 TL'ye taşınıyor.
Taksimetrenin açılmadığı durağın sahibi İbrahim Akçel, "Afyonkarahisar merkezde 300'e yakın taksici esnafı var. Ama bizi hiç kimsenin düşündüğü yok. Dolmuşlar neredeyse şehir içinde her yere giriyor ve yolcu taşımacılığı yapıyor. Bizler de ayakta kalmak için böyle bir kampanya başlattık. Talep şu anda iyi. Toplumun her kesiminden kampanyamıza destek veriyor" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!