Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Benim babam yok

Pelin Karahan, 15 yıldır görüşmediği babasının "Kızımla görüşmek isterim" sözlerine yanıt verdi: "Benim için tek ebeveyn annemdir. Bana hem anne ve hem babalık yaptı. Babamla görüşmeme kararı bana aittir."

Benim babam yok

Karahan "Annem ile babamın evlilikleri ben 8 aylıkken sona erdi" diyerek şunları anlattı:

- Bu süreçten sonra ilk defa 17 yaşımdayken Bayram Ali Karahan ile annemin ısrarı üzerine Ankara'da bir araya geldik. Ben, kendisini ilk kez orada gördüm. Bu ilk ve son görüşmemizin ardından bir daha ne yüz yüze geldik ne de başka bir yolla iletişime geçtik.

- Ben Ankara'da doğdum ve 13 yaşına kadar orada yaşadım. Daha sonra 3 yıl İzmir'de bulundum. Ardından annem ile birlikte Ankara'ya dönerek lise eğitimimi tamamladım. 17 yaşımdayken Eskişehir Anadolu Üniversitesi'ni kazanarak eğitimim için Eskişehir'e gittim ve 5 yıl orada kaldım. Mezun olduktan sonra da iş hayatına atılmak için İstanbul'a geldim ve yaklaşık 6 yıldır burada yaşıyorum.

- Bu süreçte benim hangi tarihlerde, hangi şehirde ve hangi sebeple bulunduğum açık ve net olarak ortadadır. Bayram Ali Karahan, bugüne dek benimle iletişime geçmek için hiçbir çaba sarf etmedi. Ben de ne annemin ne de bir yakınımın etkisi altında kalmadan kendi isteğimle onunla görüşmek istemedim.

- Bugüne kadar hiçbir röportajımda bu konu ile ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadım. Bunun sebebi ise mesleğimdeki duruşum ve anneme olan saygımdır. Özellikle belirtmek isterim ki benim için tek ebeveyn olan annem, bana hem annelik hem de babalık yapmıştır.

- Yakın zamanda ailelerimizin de onayını alarak yaptığım evlilik, aile değerlerine verdiğim önemin somut bir örneğidir. Sizlerle ve kamuoyuyla kısa bir süre önce bu mutluluğumu paylaşmamın ardından böyle bir haberin basında yer almasını da zamanlama açısından çok manidar buluyorum.

- Bugüne kadar ailem ve iş hayatımla ilgili tüm kararlarımı kendi irademle aldım. Bundan sonraki hayatımda da bu konuya dair tutumum ve duruşum değişmeyecektir.

BABA KARAHAN: PELİN'DEN HABER BEKLİYORUM


Pelin Karahan'ın açıklamasını okuyan babası Bayram Ali Karahan ise duygularını Vatan'a anlattı: "Çok üzüldüm. Daha farklı bir cevap bekliyordum. Görüyorum ki Pelin beni silmiş, bu durumda yapabileceğim bir şey kalmadı. Baba olarak görmek, kucaklaşmak, sarılıp öpmek isterdim. Ben ona ulaşamıyordum, şansımı denedim. Anlattıklarımın tamamı doğrudur. İnsani olarak, bir baba olarak adımımı attım, aradığımı kanıtladım. Bundan sonrası için, ondan adım bekliyorum."


Karahan'ın babası Bayram Ali Karahan, kendisini Düzce'de bulan muhabirimiz Zehra Çengil'e 15 yıllık sırrını anlatmış, "Annesiyle ayrıldıktan sonra kızımla da uzun süre görüşemedim. Annesi Pelin'i benden şehir şehir kaçırdı. Sonradan bulduğumda ise kızım ünlü biriydi. 'Şöhret olunca benimle görüşmek istiyor' demesin diye kızımın yanına gitmedim. Pelin ile şöhretli biri olarak değil, kızım olarak görüşmeyi çok isterim" demişti. Bu sözlere Pelin Karahan'dan yanıt geldi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!