Geri Bayram Oteli davasına devam

Bayram Oteli davasına devam

VAN'da 9 Kasım 2011 tarihinde meydana gelen Richter ölçeğine göre 5.6 büyüklüğündeki depremde yıkılan ve 24 kişinin hayatını kaybettiği Bayram Oteli davasına devam edildi. Davanı 4'üncü duruşmasında AFAD Şube Müdürü Abdulhadi Gözmen tanık olarak dinlendi.

02 Mayıs 2013 Perşembe, 15:19 - Güncel
A
Bayram Oteli davasına devam

 


Van'da 23 Ekim'deki 7.2 büyüklüğündeki deprem ardından 9 Kasım 2011'de meydana gelen Richter ölçeğine göre 5.6 büyüklüğündeki depremde yıkılan Bayram Oteli'nde aralarında DHA muhabirleri Sebahattin Yılmaz ve Cem Emir'in de bulunduğu 24 kişi öldü.. Olayla ilgili açılan davanın 4'üncü duruşmasına bugün 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Otel sahibi Tevfik Bayram'ın tutuklu bulunduğu davanın duruşmasına otelde hayatını kaybedenlerin yakınları da katıldı.

Saat 10.30'da başlayan duruşmada AFAD Şube Müdürü Abdulhadi Gözmen tanık olarak dinlendi. Gözmen, 23 Ekim 2011'deki Richter ölçeğine göre 7.2 büyüklüğündeki deprem ardından Bayram Oteli'nin de bulunduğu bölgede inceleme yapılmadığını ve kendilerine de otelin ağır hasarlı olduğu yönünde ihbar gelmediğini söyledi. Deprem sonrası otelin açılıp- açılmaması konusunda bir beyanları olmadığını belirten Özmen, "Bayram Oteli'nde herhangi bir tespit yapmadık. 50 ekip kurulmuştu. Ama Bayram Oteli'nin bulunduğu mahalleye girilmemişti. Otelin ağır hasarlı olduğuna dair ihbar da gelmedi. Bu dönem içinde bazı eksiklerimiz olabilir. Bazı eksikler hala devam ediyor" dedi.

Duruşmada zaman zaman gerginlik görülürken, bazı depremzedelerin yakınları gözyaşı döktü. Sanık avukatları ve sanık Tevfik Bayram, mağdur edildiğini ve tahliyesini isterken, mahkeme heyeti eksik belge ve bilgilerin toplanması için duruşmayı 4 Haziran'a erteledi.

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


02 Mayıs 2013 Perşembe, 15:19
A