Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Araç sahipleri dikkat! Bunu yapmayın

Kış mevsimiyle birlikte hava sıcaklığındaki düşüş, otomobil kilitlerinde donma ve anahtar kırılmalarına neden olabiliyor. Bu konuda araç sahiplerine uyarı geldi.

Araç sahipleri dikkat! Bunu yapmayın

Havaların soğumasıyla birlikte otomobiller için risk teşkil eden durumlar hakkında araç sahiplerine uzmandan uyarılar geldi.  Çilingirlik yapan Bahadır Erdem, "Özellikle 3 yaş altı araçlarda kapı kilitleri yaz aylarında toz, toprak topladığı için süreç içerisinde bunlar oksitlenmelere sebep olabiliyor. Kış aylarında da özellikle soğuk havalarda içeride biriken pislikler nedeniyle donmalar hızlanıyor. Bu anlamda yapılması gereken kapı kitlerinin bakımlarının yapılmasıdır" dedi.

BUNU SAKIN YAPMAYIN!

Kapı kilitlerinin donması durumunda yapılabilecekleri anlatan Erdem, "Kapılar dondu ise sürücüler anahtarları ile beraber araçlara girmesi gerekenler için konuşuyorum çok da fazla bir seçenek olmuyor donduğu zaman. Su olabilir. Herkesin yaptığı sıcak su dökümü oluyor ama soğuk havada sıcak suyu dökmek orada daha fazla bir buzlanmaya sebebiyet veriyor. Çok fazla çözüm olmuyor bu açıkçası. Donmuş kapı kilitlerinde yapılabilecek çok da fazla bir şey yok. Çilingir hizmetiyle bu iş çözülebilir. Bunun dışında havanın ısınmasını beklemek en doğrusu" şeklinde konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!