Geri Ali Koç'tan 'Emre Belözoğlu' açıklaması

Ali Koç'tan 'Emre Belözoğlu' açıklaması

Fenerbahçe Başkanı Koç, "Emre Belözoğlu'na hizmetleri için teşekkür ediyorum. Emre Belözoğlu 5-10 yıl içinde çok başarılı olacaktır. Yabancı bir hoca istiyoruz. Emre sıcak bakmadı, düşünmek için zaman istedi" açıklaması yaptı.

01 Haziran 2021 Salı, 16:17 - Spor
A
Ali Koç'tan 'Emre Belözoğlu' açıklaması

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, basın mensuplarının sorularını yanıtlıyor.

Koç, Emre Belözoğlu'nun yeni sezonda sarı-lacivertli takımda teknik direktör olarak görev almayacağını açıkladı.

Emre Belözoğlu'nun kulüpteki geleceğiyle ilgili bir soruyu yanıtlayan Koç şunları söyledi:

"Teknik direktör konusunda 3 alternatifimiz vardı. Emre ile devam etmek. Diğeri yabancı teknik direktörle devam edip Emre'ye tecrübe kazandırmak. Üçüncüsü de yepyeni yabancı bir teknik direktör. Emre Belözoğlu 5-10 yıl içinde çok başarılı olacaktır. abancı bir hoca istiyoruz. Emre sıcak bakmadı, düşünmek için zaman istedi."

YENİ TEKNİK DİREKTÖR NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Koç, yeni teknik direktörün en geç sezon başı kampında olmasını istediklerini kaydetti. Koç, "Yeni teknik direktörün belli olması benim tahminim haziranın üçüncü haftasına kadar gider. Tercihimiz daha çok Portekiz-Almanya ekolü üzerinde" dedi. 

"4-5 NOKTA ATIŞI TRANSFER YAPACAĞIZ"

Transfer çalışmalarıyla ilgili konuşan Koç, "4 ya da 5 nokta atışı yapacağız. Gençleri saymıyorum. Onları alıp kiralayacağız. Minimum bir stoper, bir kanat, iki forvet belki de ya bir sağ bek, sol bek. Fırsat transferleri var karşımızda. Belki 15 milyon euroluk satışımız olabilir" dedi.

Ali Koç, 2. ya da 3. ligden bir kulüp satın almayı veya bir kulüple işbirliğine gitmeyi düşündüklerini belirtti.

Diğer Spor Haberleri için tıklayın


01 Haziran 2021 Salı, 16:17
A