01 Temmuz 2019 Pazartesi, 08:44

Arkadaşıma gönder
Favorilerime ekle
Bu yazıyı yazdır
Yazı boyutu
Ömer Taş

Burçlarda bu hafta neler olacak?

Ömer Taş

iletisim@bursadabugun.com

Koç burcu

Koç burçları bu hafta özellikle aşk konusunda kafa karışıklığı yaşayabilirler. Adeta sihir diyebileceğimiz olaylar sizi fazlasıyla etkileyecek ve karar mekanizmasını yönetecek. Ancak her ne kadar etrafında onu iltifatlara boğan ve doğru kişi gibi görünen birileri olsa da bu anların tadını çıkarırken kontrolü elden bırakmamaları oldukça önemli.

Koç burçları hafta boyunca aldıkları sorumluluklarla ilgili de dikkatli olmalılar. Eğer önemli bir işlem yapıyorlarsa mutlaka yazılı olarak belgelemeliler. Eğlenceyi ön planda tutan Koç burçları bu süreçte ailelerini ihmal ettiklerini fark edebilirler. Yaşayacakları iletişim problemlerine dikkat etmeli, karşı tarafı da dinlemek ve anlamak için çaba sarf etmeliler.

Boğa burcu

Boğa burcu cömertlikleriyle ön planda genelde yaptıklarını sorgulamalılar. Paylaşmak ve yardım etmek güzel olsa da kendilerini oldukça gereksiz bir şey için yüklü miktarda para öderken bulabilirler. Bu yüzden cömertlik kavramını bir kez daha düşünüp, gereksiz olanından uzak durmalılar. Gerçek arkadaşlarını umursadıklarını ve önemsediklerini göstermek için böyle bir şey yapmalarına gerek olmadığını bilmeliler.

Son zamanlarda işlerini ihmal eden Boğa burçları için artık toparlanma zamanı. Hafta boyunca sürekli akıllarının bir köşesinde duran yarım kalmış işlere odaklanmak isteyebilirler. Ancak işlerini yapmak isterken karşılaşabilecekleri aksiliklere de hazır olmalılar. Risk taşıyan kararların iş hayatlarını derinden etkileyeceğini unutmamalılar.

İkizler burcu

İkizler burçlarının uzun vadeli planlarının neredeyse hepsinde aşk da var. Ancak 24 Haziran Pazartesi günü bu bazıları oldukça uçuk olan hedeflerde bir rota düzeltmesi yapma imkanı bulacaklar. Özellikle iş hayatlarında gerçekçi olmayan her hedefi rafa kaldırmaya karar verebilirler. Genel olarak hem aşkta hem kariyerde ana hedefleri dengeyi bulmak olursa her şeyin yolunda gideceğini söyleyebiliriz.
Hafta sonuna doğru bir türlü susmayan iç seslerinden uzaklaşmak için kısa bir tatil ya da huzurlu olabilecekleri ortamlar tercih edebilirler. Geçmişlerinde yaşadıkları bazı olaylar hala peşlerini bırakmıyorsa bazen yüzleşmek en kolay yol olabilir. Yüzleşip her şeyi arkalarında bırakarak yollarına devam etmeleri uzun zamandır aradıkları huzuru getirebilir.

Yengeç burcu

Yengeç burçlarının göbek adı. Refleks olarak birçok şeye "Evet" deme eğilimindeler. Ancak bu kendi hayatlarından kısıp başkaları için çabalamaları demek. Kendilerine ayırdıkları vakit her geçen gün azalan Yengeç burçları yorulduklarını ve bunaldıklarını hissedebilirler. Kendi faydalarına olmayan hiçbir şeye "Evet" demeyip, biraz bencil olmalı en azından iyi hissedene kadar kendilerini düşünmeliler.
Hafta boyunca evlerinde yapmaya kalkıştıkları tadilatlar hüsranla sonuçlanabilir. Bu yüzden bu konularda aceleci davranmamalılar. Haziran ayında kafasında pek çok soru işareti oluşan Yengeç burçları bu karışıklığı çözmek için Temmuz ayını beklemeliler. Aile içinde konuşulmayan bazı konular geçmişteki yaraları deşebilir ve Yengeç burçları bunu çözmek için tüm cesaretlerini toplayabilirler.

Aslan burcu

İyi arkadaşla doğru arkadaş arasındaki farkı bu hafta çok net görecek olan Aslan burçları sadece iyi zamanlarında değil her zaman yanlarında olan kişilerin önemini anlayacaklar. Pazartesi "doğru" arkadaşlarından yardım istemeleri gerekebilir. Bunun sonucundan elbette çok güvendikleri insanları yanlarında bulacaklardır.
Haftanın ikinci gündem maddesiyse kariyer ve finans. Eğer yeteneklerini ortaya koyabilirlerse çok cazip bir projeyi üstlenebilirler. Hırslı, çalışkan ve mücadeleci yanlarını ortaya koyan Aslan burçları, önemli yatırımlar yapmaya hazırlanabilirler. Finans konusunda olumlu gelişmeler yaşayacaklarını söyleyebiliriz ancak harcamalarına da dikkat etmeleri gerekiyor.

Başak burcu

İlişkiler konusunda bazı gelişmeler yaşayan Başak burçlarına bu hafta her şey ilk bakışta mükemmel görünebilir. Ancak gerçek potansiyelin açığa çıkmasının zaman alacağını unutmamalılar. Özellikle uzun zamandır "Asla" dedikleri kişilerin aslında bambaşka özelliklerini keşfedip onlara bir şans vermeye karar verebilirler. İlişkisi olan Başak burçlarının özellikle haftanın ilk günlerinde ilişkileriyle ilgili önemli kararlar almaları gerekebilir.

Maddi olarak güçlenmek isteyen Başak burçları çok daha riskli adımlar atarak aslında kendilerini riskli durumlara sokabilirler. Finans konusunda evdeki hesap çarşıya uymayabilir ancak yine de hedeflerine ulaşmak için gerekli kaynağı sağlamak için ellerinden geleni yapacaktır Başak burçları. Eski olan her şeyden bir adım uzaklaşabilirlerse hayata çok daha pozitif bakmayı başarabilecekler.

Terazi burcu

Bu hafta irade gücü Terazi burçları için çok önemli olacak. Eğer bir şey için söz verdilerse bu sözü tutarken zorlansalar bile sonuna kadar direnmeliler. Ancak "Evet" dedikleri bir şeyin yanlış olduğunu düşünüyorlarsa bu durumdan sıyrılmak için de ellerinden geleni yapmaları gerekecek.
Meydana gelen Venüs Neptün karesi Terazi burçlarını hayatlarının herhangi bir alanında yepyeni bir adım atmaya itecek. Yalnızca birkaç ay önce hayatlarından çıkardıkları kişiler tekrar gündeme gelebilir. Kariyer anlamında özellikle haftanın son günlerinde büyük değişimler yaratacak bazı haberler alabilirler.

Akrep burcu

Birileri uzun zamandır Akrep burçlarının hayatına girmek ve ona sevgisini göstermek istiyor. Ancak Akrep burçlarının o kalın ve soğuk duvarları buna izin vermiyor. Belki de artık Akrep olmayı bırakmanın ya da o duvarları yıkmanın vakti gelmiştir. Eğer karşılarındaki kişinin gerçek sevgiyi hak ettiğini düşünüyorlarsa kendilerini biraz daha zorlamalılar. Ancak önemli bir not. Sezgileri kuvvetli olan Akrep burçları büyük bir olumsuzluk seziyorlarsa elbette bu duruma çok daha dikkatli yaklaşmalılar.
Akrep burçlarını finans konusunda hafta boyunca büyük bir yıkım beklemese de kazançların bir anda harcamaya dönüştüğünü görebilirler. Bu yüzden harcamalarını dikkatli ve tedbirli yaparak bu hafta karşılaşacakları sürprizlere daha hazırlıklı olabilirler. Ailelerinden uzak olan Akrep burçları duydukları özlem yüzünden motivasyon kaybı yaşayabilirler.

Yay burcu

Yay burçları hafta boyunca etraflarındaki insanların onlarla mı ilgilendiğini yoksa ona karşı saldırıya geçmek için mi hazırlandığını anlayamayabilirler. Yağcılık gibi görünen bazı eylemler samimi olsa da kesinlikle Yay burçlarının kararlarını etkilememeliler.
Hafta boyu aileleriyle ilgili konular gündemde kalabilir ve Yay burçlarının bu konuda kafaları karışabilir. Uzun zamandır koşuşturmalı gündelik yaşamdan kendilerine vakit ayıramayan Yay burçları bu durumda fazlasıyla bunalmış olabilirler. Bu yüzden hafta sonu planları yapmak onları için çok cazip bir seçenek olacaktır. 27 Haziran'ın her anlamda oldukça romantik geçeceğini söyleyebiliriz.

Oğlak burcu

İnsanların arkasından dedikodu yaptığını ya da iki yüzlü davrandığını düşünen Oğlak burçları bu duyguya fazla kapılmamalı, hep en kötüsünü düşünmeyi bırakmalılar. Eğer bu düşünceye odaklanırlarsa pasif agresif davranışlar sergileyip sonucu kötü olaylar yaşanmasına sebep olabilirler. Şu sıralar rahatlamak ve her şeyden uzaklaşmak isteseler de ne yazık ki bu pek mümkün görünmüyor. Sorumluluk bilinçleri yine onları yönetmeyi başaracak.
Her şeyi eskisi kadar kafasına takmayan Oğlak burçları, hayatlarını yeni bir düzene sokmaya çalışıyorlar. Bu süreçte fiziksel ve ruhsal dönüşümlerini derinden hissedeceklerdir. Seçtikleri yeni yollar onlara daha önce karşılaşmadıkları alternatifler sunabilir. Bu da Oğlak burçlarının hayattan bekledikleri her şeyi değiştirmelerine neden olur.

Kova burcu

Sürekli "Sadece bu seferlik" diyerek birçok şeyi görmezden gelen Kova burçları aslında bunun meşhur son sözler olabileceğinin farkındalar. Haftanın ilk günlerinden Neptün-Venüs açısı akla "Zirveye ulaşmak için çok çalışmışken neden düşme riskini alıyorsun?" sorusunu getirebilir. Evet, oldukları yere gelmek için çok çalışan Kova burçları bu birikimin bir anda yok olmaması için hafta boyunca yaşayacakları gerginliklerde odadan çıkmayı deneyebilir ya da kaotik insanlardan uzak durabilirler.
Yeniden yakaladıkları motivasyonları çok daha çözüm odaklı olmalarını sağlıyor. Mayıs ayında onları çok üzen romantik bir ilişkileri varsa artık yüzlerinin güleceğini söyleyebiliriz. Ayrıca bu hafta uzun zamandır gösterdikleri sabrın karşılığını alabilirler.

Balık burcu

Balıkların mutlu olmak için kabullenmeleri gereken şey her kesi memnun edemeyecekleri gerçeği. Artık sınırlarını ve çizgilerini kaybeden Balık burçları, yoğunluk içinde kaybolduklarını ve yorulduklarını hissedebilirler. Hangi işten başlayacaklarını bilmiyorlarsa pazartesi günü detaylı bir program yaparak her şeyi bir sıraya ve düzene koymayı deneyebilirler. Gelirlerindeki hızlı değişim programlarını etkileyebilir.
Hafta ortasında iletişim gezegeni Merkür sayesinde çok güzel haberler alabilirler. Toparlanıp kendilerine gelecekleri bu haftada kendilerine iyi bakmaya özen göstermeliler. Evlilik ya da bebek gibi haberler gündeme gelebilir