12 Eylül 2018 Çarşamba, 10:19

Arkadaşıma gönder
Favorilerime ekle
Bu yazıyı yazdır
Yazı boyutu
Mesut Demir

Türkiye'nin gözü kulağı bu toplantıda

Mesut Demir

mesutdemir@bursadabugun.com

AK Parti'nin 18 Ağustos'ta yapılan büyük kongrenin ardından 13-14 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan İl Başkanlar toplantısında gündem yerel seçimler olacak. Yapılacak toplantıda erken seçim olup olmayacağı da netleşecek.

Ankara kulislerinde Eylül ayı sonunda olması gereken toplantının öne çekilmesinin erken seçim sinyali olabileceği ihtimalini konuşulmaya başlandı.

Yeni MYK'yla birlikte ilk il başkanlar toplantısı yapılacak. Toplantıda yerel seçim takvimi ile ilgili önemli kararların açıklanması bekleniyor.

Toplantıya AK Parti MKYK Üyesi, Bursa Milletvekili ve eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş katılacak.

Toplantı ile ilgili kulislerde erken seçim olasılığının yüksek olduğu ifade edilirken, bu ihtimali toplantının erkene alınmasının güçlendirdiği belirtiliyor.

Erken seçim tarihi olarak 25 Kasım ya da 2 Aralık tarihleri öne çıkarken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yurt dışı gezisi dönüşü yerel seçim ile ilgili kararı bu toplantıda açıklayacağı konuşuluyor.

Mustafakemalpaşa'da kim aday gösterilecek?

Mustafakemalpaşa'da Belediye Başkanı Sadi Kurtulan'ın yeniden aday gösterilmeyeceği konuşulsa da, Sadi Kurtulan'ın yeniden aday adayı olacağı konuşuluyor. Sadi Kurtulan aday adayı olursa, karşısındaki en güçlü aday adayı Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Dırakman olacak. Yine Mustafakemalpaşa Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Şeref Erdoğan, eski ilçe başkanı Kerim Akça, Mustafakemalpaşa Ticaret Borsası Başkanı Sadettin Akkoyunlu, milletvekili aday adayı Vahdettin Sevim'in isimleri dolaşıyor kulislerde...

Parti kulislerinde Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Dırakman ismi daha çok ön plana çıkıyor.

Önümüzdeki günlerde kulislere yeni isimler eklenecek mi, hangi isim daha öne çıkacak göreceğiz...

Esenlikle kalın...