19 Mart 2019 Salı, 08:19

Arkadaşıma gönder
Favorilerime ekle
Bu yazıyı yazdır
Yazı boyutu
Mesut Demir

Söz konusu 'vatanın bekası' ise gerisi..

Mesut Demir

mesutdemir@bursadabugun.com

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Büyük Birlik Partisi'nin de desteklediği Cumhur İttifakı, yerel seçimlerde ortak mitinglerle devam ediyor..

"Söz konusu 'vatanın bekası' ise gerisi teferruattır" sloganıyla yola çıkılan yerel seçimler, Cumhur İttifakı'nın oyları yükseltti..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı tv programında 'beka' meselesini enine boyuna açıkladı..

"Ana muhalefet ve diğerleri beka meselesi yok derken YPG'nin terör koridoru olarak ilan ettiği yer bizim sınırımız değil mi? Ve buradan Kilis'e Urfa'ya roketlerle yapılan saldırılar bizim beka meselemiz değil mi? Bunları beka meselesi olarak görmeyeceğiz de neyi göreceğiz? Biz bunlara hoş geldiniz mi diyeceğiniz? Bay Kemal'in keyfi yerinde. Niye? Oradan atılsa bombalar falan benim için diyor YPG bize saldıracak mı? Gözü var ama görmüyor dili var ama söylemiyor.."

Millet İttifakı'nın HDP destekli bir hareket olduğunu vurguladı Erdoğan..

"Şimdi burada ben meydanlarda dev ekranlara bazılarını getiriyorum. Çok açık ve net. Bir kadın var 'biz sırtımızı YPG'ye dayadık' diyor. Bu çok manidardır. İlginç olan şey şu ben de orada milletimize Allah'a sırtımı dayadık diyorum. Şimdi bunlar beka meselesi olmaz mı? Bir diğeri savaş çağrısı yapıyor. Bu yasal olarak kesin suçtur. Savaş kapıdaysa hadi buyurun topunuz gelin. Biz sizin inlerinize gireceğiz dedik. İnlerine girdik.."

"Biz kefeni giyip çıktık bu davaya, bu yola.." demişti Erdoğan..

31 Mart seçimlerinin beka meselesi olduğunu anlatırken de gözleri doluyordu zaman zaman..

"Biri kalkmış Kandil'den mesaj veriyor. Oylar diyor kesinlikle şuraya. Bakıyorsun bir tane milletvekilleri temeli olmayan bir adam; O da kalkıyor diyor ki Kürdistan'da oylar HDP'ye batıda biz AK Parti ve MHP'yi yok edeceğiz diyor. Türkiye'de Kürdistan diye bir bölge var mı? Yok. Nerede var Kürdistan. Irak'ın Kuzeyinde var. Çok seviyorsan git orada yaşa. Bunların hepsi bir bölücü harekettir. Arkalarında terör örgütü var. Bunlara da tabii 31 Mart'ta benim milletim gereken dersi vermezse bunlar daha da şımaracaktır. Benim rabiamız dediğimiz konu bu.."

Beka meselesi ile ilgili MHP lideri Devlet Bahçeli de mitinglerinde sürekli bahsediyor..

En son İzmir'de Erdoğan ile birlikte mitinge yaptı Bahçeli..

Hedefinde önce Haçlılar vardı Bahçeli'nin..

"Avrupa'ya gidersek bizi öldüreceklermiş. Tüm cami ve minareleri yıkacaklarını; İstanbul'un bir Hristiyan kenti olacağını iddia ediyor. Ey Haçlılar biz buradayız, gelin de görelim. Ey Haçlılar bekliyoruz sizi, hadi gelin de kanınızda boğalım. Beka sorununa inanmayan çulsuzlar, çapulcular. Nasılsınız iyi misiniz? Türkmenistan düşmanlarının emellerini hala fark edemediniz mi?"

Yeni Zelanda'daki Müslümanlara yapılan katliamdan bahsetti..

"Hiç kimse beka sorunu yok demesin. Yeni Zelanda'da bir cani tarafından sıkılan kurşunlar hepimize isabet etmiştir. Kanı dökülen sadece mazlum kardeşlerimiz değil, hepimizdir. Şimdi yerine oturdu mu beka sorunu, şimdi yerine oturdu mu 31 Mart seçimlerinin niçin beka seçimi olduğu. Biliniz ki zillet İzmir'i her gün zehirliyor. Çanakkale'de yendiklerimizi, İzmir'e kadar kovaladıklarımız tekrar karşımızdalar. Bu nedenle tek çözüm Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, Cumhur İttifakı'dır. Bir olursak Çanakkale'de olduğu gibi bu milleti geçemezler. El ele verirsek Türkiye'yi yenemezler. Cumhur İttifakı'nda kucaklaşırsak Cumhuriyeti asla yıkamazlar.."

AK Parti ve MHP, Türkiye genelinde olduğu gibi Bursa'da da sahada çalışmalarını sürdürüyor..

Gerek AK Parti, gerekse MHP kurmayları tam saha çalışmalarında 'beka' konusu üzerinde vurgu yapıyor..

Seçimlere 2 hafta kala Cumhur İttifakı tam gaz ilerlerken, anketlere de yansıyor bu çalışmalar..

31 Mart'ta sandıkta seçmenin verdiği oylar sonucu getirecek..

Bakalım sonuçlar ne olacak?

Esen kalın..