04 Eylül 2018 Salı, 09:26

Arkadaşıma gönder
Favorilerime ekle
Bu yazıyı yazdır
Yazı boyutu
Mesut Demir

Dağ yöresinin gururu Bursa'ya mı kayıyor? İrfan Tatlıoğlu Bursa'dan mı aday olacak?

Mesut Demir

mesutdemir@bursadabugun.com

94.2 Radyo Bursada Bugün'de değerli meslektaşım Mehmet Ali Ekmekçi'nin sunduğu Gündem Özel radyo programının canlı yayın konuğu olan Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Orhaneli'deki Maden OSB, GES, Kırsal Turizm ve TOKİ projelerini başarıyla hayata geçirerek bir ilçe olarak ülke dinamiklerinin dikkatini çekmesini sağladı Tatlıoğlu.

Bir yandan ilçeye hizmetlerini sürürürken diğer yandan Yörük Türkmen Birliği Genel Başkanı olarak da ülke genelinde ve dünyada Yörük ve Türkmenlerin sesi oldu.

Bu kadar başarı olunca "Tatlıoğlu dağa sığmıyor, onun yeri Bursa merkezinde" söylemleri de kulislerde boy göstermeye başlamıştı.

Derken...

Mehmet Ali Ekmekçi, o can alıcı soruyu sordu;

"Yerel seçilerde Bursa'nın merkez ilçe belediyelerinden birine aday olacak mısınız?"

Başkan neşeli bir gülümsemesinin ardından;

"Ben bütün samimiyetimle söylüyorum. 1977 yılından buyana siyaset yapıyorum. 1977'de Milli Türk Talebe Birliği'nde siyasete başladık. Bizim siyasi terbiyemizde ben şuraya aday olacağım, ben şurasını istiyorum diye bir şey yok."

Görevden hiçbir zaman kaçmayacağını ifade eden Tatlıoğlu;

"İnsanların talebi olursa, insanlar nerede görmek istiyorlarsa, büyüklerimiz nereye uygun görürlerse oraya gideriz ama vazifemizi en iyi şekilde yapmak isteriz. Bursa'da nereye gitsem artık seni Bursa'da görmek istiyoruz diyorlar. Bir teveccüh var. Ya nasip ya nasip... Gelin ata binmiş ya nasip demiş. Allah kısmet ederse her şey olur. "

3 dönem Orhaneli'de belediye başkanlığı yaptığını da hatırlatan Tatlıoğlu, bir yandan da Yörük Türkmen Birliği Genel Başkanı hizmetleri sürdürdüğünü belirtiyor...

"Daha geçen gün Ahlat ve Malazgirt'te Cumhurbaşkanımızı karşıladık. Gücüm yettiğince vatanın birliğine, bayrağımıza, bu devlete, bu millete hizmet ve yardım etmek için elimden geldiğince çalışmaya devam edeceğim. Zannediyorum eşimi, ailemi, akrabalarımı ve dostlarımı ihmal ediyorum ama, Türkiye'nin büyümesi ve gelişmesi için, Türkiye'deki namertlerin planlarını tersine çevirmek için durmamak lazım. Herkes bir şeyler yapması lazım. Birbirimizi seversek, herkes kendi işinde başarılı olursa bize kimse bir şey yapamaz. Millet bizi nerede görmek istiyorsa oraya gider işimizi en iyi şekilde yapmaya çalışırız."

Başkan Tatlıoğlu'nun dobra ve açık yüreklilikle yaptığı açıklamalar, ibreyi gösterdi, mesajı da verdi aslında...

Yüreği temiz, siyaset anlayışı temiz, her zaman işine bakan, dağ yöresinden dünyaya açılan bir pencere oluşturup, dağın kabına sığmayan Tatlıoğlu'nun en önemli özelliği dobra olması... İçinde ne varsa özü de sözü de bir olması... Bir siyasetçide olması gerekenden daha fazlası var...

Hayırlı nasipler olsun Başkan Tatlıoğlu...

Esenlikle kalın...