Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

13 Mart 2019 Çarşamba, 16:16

Arkadaşıma gönder
Favorilerime ekle
Bu yazıyı yazdır
Yazı boyutu
Mesut Demir

Bursa'dan Soylu geçti: "Erdoğan'ı Bursa'sız bırakmayın"

Mesut Demir

mesutdemir@bursadabugun.com

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 31 Mart yerel seçimler öncesi Bursa'daydı..

İlk durağı Merinos AKKM olan Soylu, şehit aileleri, işadamları ve çeşitli STK'ların temsilcileriyle bir araya geldi...

Sevgi seli vardı Soylu'ya salonda..

Uzun süre şehit aileleri, işadamları ve çeşitli STK'ların temsilcileriyle tokalaştı, fotoğraf çektirdi..

Aslında..

Bu durum Süleyman Soylu'nun ne kadar çok sevildiğinin göstergesiydi..

Konuşmasına önce kürsüde başladı..

Ardından mikrofonu eline aldı Soylu..

"Biz Gezi olayları olduğu zaman Türkiye'de 100 milyar dolar yatırımın kapısını açtık. Menderes'i asmasalar, 2023 yılına koyduğumuz hedefi 2000 yılında yakalayacaktık. Bizi birbirimize düşürmemiş olsalardı Türkiye etrafına kardeşlik götüren ülke olacaktı. Kandil'in arkasında kim var? Basbayağı Amerika var, basbayağı Avrupa var. Bize yapamazsınız diye özgüvenimizi alt üst etmeye çalışıyorlar.."

Türkiye düşmanlarının amacının açık olduğunu belirtti Soylu..

"İstedikleri şuydu; güçlü, zengin Türkiye olmasın. Kudretli Türkiye olmasın. Etrafındaki coğrafyayla ilgilenin Türkiye olmasın, ayakları mecalsiz olsun. Birbirlerine girsinler. Karşıya bakmasınlar. Zenginleşen Türkiye olmasın. Menderes'ten Özal'a kadar, Demirel'den Türkeş'e, Erbakan'a kadar kim kendilerine bir şey söylüyorlarsa en ağır hakaret ve iftiralarla terbiye etmeye çalıştılar. Kimini öldürdüler, kimini namusuyla imtihan etmeye çalıştılar. Bize öğretmeye çalıştılar ki, bizden adam olmaz. Biz o gün de adamdık. Biz bugün de adamız, yarın da büyük adam olacağız.."

Coşkuluydu konuşması..

Sürekli alkış alıyordu Soylu salonu dolduran Bursalılardan..

"Dün Kılıçdaroğlu Bursa'ya geldi. Vatandaş soru sordu. Dediler ki; terör örgütünü destekliyorsunuz, PKK'ya destek veriyorsunuz. Teröristin Allah belasını versin dedi. Amerika da, Avrupa da söylüyo. PYD'yi destekliyor. Hile yapma. PKK'dan, PYD'den oy bekleyenin Allah cezasını versin de millet ferahlasın. Hangi şehit cenazesine giderseniz gidin, bir tanesinin gıkı çıkmıyor. Bu mücadeleden dolayı bunlara sesimizi çıkarmayacak mıyız? İyi, nasıl isterseniz öyle yaparsınız mı diyeceğiz?"

Beka meselesine de değinen Soylu..

"MHP il, AK Parti il başkanımız konuştular. Biz 2009'da beka demedik. 2014'te beka demedik. Bugün beka yoktur diyenlere cümlem var: Türkiye'de haberi olduğunu söyleyeceğim. Kimlerin bu tezgâhı kurmaya çalıştığını bu akşam televizyonda söyleyeceğim. Ama hiç birimiz, 15 Temmuz günü, erkekler cuma namazını kılarken, kadınlar ya işinde ya evinde bulunurken, akşamleyin bir hain grubunun, bir Amerikan uşağının Türkiye'yi bu noktaya getirebileceğini düşünebilir miydik? 15 Temmuzda beka meselesi yok muydu? 31 Martta eğer Türkiye siyasî olarak zafiyete girerse, doğu ve güneydoğuyu bilen kardeşiniz olarak söylüyorum, 6 yaşındaki çocukların eline taşı verir, kaymakam ve valilerin itibarını zedelerler. PKK ile beraber bizim coğrafyamızdaki terör örgütleriyle oyun kurulmaz. Oyun kuranlara sesleniyorum. Bu millete en büyük kötülüğü yapıyorsunuz. Bu seçim 2004 seçimine benzemiyor.."

Ardından...

Büyük mesajı verdi peşinden Süleyman Soylu..

"Güçlü Türkiye'nin yapması gereken her şeyi yapıyoruz. Sadece yer üstündekiler mi bu ülkenin sahipleri? Biz batı değiliz. Biz Amerika değiliz. Gittiğimiz yerleri sömüren bir millet olmadık. Ne olursunuz 31 Martta bizim boynumuzu Kandil'in önünde eğik bırakmayın. Ne olursunuz bizi şu FETÖ şartlatanına güldürmeyin. İlk kez istim üzerindeyiz. 31 Martta bize güç ve kuvvet verin.."

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş için de oy istedi Soylu..

"Çok açık ve net bir şekilde dile getiriyorum. Hem Süleyman Soylu hem de Bursa'ya uzaktan da olsa sevdası bulunan bir kardeşiniz, geldiğimde Bursa'dan gıda alan biri olarak ben de Alinur Aktaş başkanımızın emrindeyim.."

Son sözleri ise ayakta alkışlandı Soylu'nun..

"Size söyleyeceğim tek bir şey var. Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ı, Türkiye için kıymetli bir şehir olan Bursasız bırakmayın.."

Konuşmasının ardından yine sevgi gösterileri vardı Soylu'ya..

Aslında..

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun bu ziyareti, Bursa'da yerel seçimler adına Alinur Aktaş'a 2-3 puan kazandırdı..

Halk arasında sevilen, terör ve uyuşturucu konusunda yaptığı çalışmalarla toplumun büyük bir kesiminden takdir görüp, gönüllerde taht kuran Süleyman Soylu'nun Bursalılar üzerindeki etkisini de görmüş olduk..

Mustafakemalpaşa ve Mudanya'da da halkla buluşan Soylu'nun ziyaretinden Bursalıların mutlu olduğunu söyleyebiliriz..

Esen kalın..