Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

24 Ekim 2019 Perşembe, 10:20

Arkadaşıma gönder
Favorilerime ekle
Bu yazıyı yazdır
Yazı boyutu
Mesut Demir

Ankara'nın gündemi Bursa.. Bursa'nın hak ettiği müjde yakında geliyor

Mesut Demir

mesutdemir@bursadabugun.com

Dün TBMM'de ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir takım ziyaretler gerçekleştirdik. İlk durağımız TBMM'si ve Bursa milletvekilleriydi..

Bursa'nın 20 milletvekilini de görmek, görüşmek ve istişare etmek istedik.

AK Parti Bursa Milletvekillerinden AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Kılıç, Refik Özen ve Mustafa Esgin ile makamlarında ziyaret ettik. AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç'ü yoğun koşuşturmacası arasında Meclis koridorlarında hasbihal edebildik.

TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu ile eski İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın komisyon toplantıları ve yoğunluğundan görüşme fırsatı olmadı.

AK Parti Bursa milletvekillerinden Emine Yavuz Gözgeç, Osman Mesten, Muhammet Müfit Aydın, Vildan Yılmaz Gürel ve Zafer Işık da yoğun gündemleri nedeniyle makamlarında bulamadık.

Aslında..

Bunlar Bursa için sevindirici..

Bursa'nın sorunlarını çözmek için AK Parti Bursa Milletvekilleri, Ankara'nın altını üstüne getirip, bakanları sıkıştırıp, istediklerini söke söke almak, Bursa'nın sorunlarını çözmek için mücadele ediyor.

Ahmet Kılıç, Refik Özen ve Mustafa Esgin ile yaptığımız görüşmelerde, Bursa'nın sorunları, ekonomi, tarım, Balkanlar ve ülke gündemi ile ilgili konularda önemli konuları hasbihal ettik.

AK Parti Bursa Milletvekili ve AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Kılıç, önemli bir konuda ciddi çalışma içerisinde olduğunu bizlerle paylaştı. Bu konu gerçekten Bursa'nın yıllardır istediği, hak ettiği, olması gereken bir konu..

Bu müjde Ahmet Kılıç tarafından yakın bir zamanda verilecek gibi duruyor.

Bu müjde Bursa'nın değerine değer katacak, ciddi istihdam oluşturacak. En önemlisi de Bursa'nın katma değerini 3-4'e katlayacak.

Kısacası Bursa'yı dünyaya tanıtıp, ülke ekonomisine ciddi katkı sağlayacak.

Refik Özen de tarım ve ekonomi ile ilgili önemli çalışmalar içerisinde olduğunu paylaştı bizlerle..

Mustafa Esgin ise, Bursa'nın merakla beklediği hızlı tren konusunda herhangi bir sorun olmadığını, önümüzdeki süreçte çalışmaların hızlanarak Bursa'nın hızlı trene kavuşacağı mesajını verdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Nurhayat Atmaca Kayışoğlu, Yüksel Özkan, MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman ve MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Mustafa Hidayet Vahapoğlu, İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı  ve Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu, İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı  ve Bursa Milletvekili Ahmet Kamil Erozan, genel merkezde ve mecliste ve komisyon toplantılarında çalışmalarını sürdürdükleri için makamlarında göremediğimiz vekillerimiz..

Ankara'da iktidar ve muhalefet milletvekillerinin Bursa için yoğun çabası, mücadelesi bizleri gerçekten memnun etti.

Ankara'da gittiğimiz her yerde Bursa konuşuluyor, Bursa öne çıkıyor.

Özellikle yerel seçimlerden sonra Bursa milletvekillerinin kentin sorunları ile ilgili çabası, tabiri caizse elini taşın altına koymaları, Ankara'da Bursa'nın daha çok konuşulmasına vesile oldu, oluyor, olmaya devam edecek gibi duruyor.

Ankara'da çok değerli bir isim ile de bir araya geldik.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Seyit Sertçelik..

Rusça, İngilizce ve Ermenice başta olmak üzere Bulgarca, Makedonca, Sırpça ve Ukraince  ve Türk lehçelerini Azerbaycan, Özbekistan, Tataristan, Türkmenistan, Başkurdistan, Kazakistan ve Kırgizistan dilleri biliyor.

24. dönem Ak Parti Ankara milletvekili olarak görev yapan Prof. Dr. Seyit Sertçelik, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Güvenlik ve Dış Politikalar Kurumu üyesi olarak görev yapıyor.

Bilgi birikimi ve tecrübesiyle istişare edilecek çok değerli bir insan.

Bursa, internet gazeteciliği ve internet yasası ile ilgili konularda güzel bir sohbet gerçekleştirdik. Bursa'ya davet ettiğimiz Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Seyit Sertçelik'in Bursa'ya ayrı bir değer verdiğini de gördük.

Yakın geçmişte Ankara'dan 'köy' gibi bakılan Bursa'nın kabuğunu kırmaya başladığını, Başkent'te ses getiren, çok konuşulan bir şehir olmaya başlaması çok güzel bir gelişme..

Bu yeter mi? Yetmez..

Daha fazla çalışmak gerekiyor.

Artık kavgalar bir kenara bırakılmalı. Seçimler bitti, artık çalışma zamanı, birlik zamanı..

Bursa'nın vekilleri, belediye başkanları, siyasi parti il başkanlarıyla birlikte Bursa'ya Ankara'dan daha fazla hizmet almaları sağlanmalı..

Esen kalın..