Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

20 Şubat 2020 Perşembe, 08:54

Arkadaşıma gönder
Favorilerime ekle
Bu yazıyı yazdır
Yazı boyutu
Mesut Demir

Ankara'da Bursa lobisi tavan yaptı.. Bir müjde de Çavuşoğlu'ndan geldi

Mesut Demir

mesutdemir@bursadabugun.com

Başkent Ankara'da Bursa rüzgarı esmeye devam ediyor.
Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde adım başı bir Bursalıya rastlamak mümkün.
AK Parti Bursa milletvekilleri, Bursalıları ağırlamak için adeta birbirleriyle yarışıyor.
Bir takım ziyaretler ve kulis bilgileri için Meclis'te tur atarken dağ yöresinin belediye başkanlarını yatırım ve projelerle ilgili koşuşturmacasını gözlemledim. 
Orhaneli Belediye Başkanı Ali Aykurt, Keles Belediye Başkanı Mehmet Keskin ve Büyükorhan Belediye Başkanı Ahmet Korkmaz, ilçelerine kazandıracakları yatırım ve projelerle ilgili vekilleri ve bakanları markaja almaları sevindirici..

Meclis'te AK Parti Grup Toplantısı'nda gözler Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'daydı.
Fetö terör örgütü ile ilgili açıklamaları, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ya yönelik eleştirileri ayakta alkışlandı partililer tarafından..
Ekonomi ile ilgili kur, faiz ve enflasyon ile Türkiye'ye darbe vurmak isteyenleri hüsrana uğrattıklarını anlattı Cumhurbaşkanı Erdoğan..
"2020 yılında hedefimiz olan yüzde 5'i de aşarak herkesi şaşırtan çok daha güçlü bir büyüme oranına kavuşacağız. İş dünyasının güven düzeyi yükseliyor.."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması bitince Bursa milletvekilleri ve belediye başkanları, bakanları ablukaya alarak proje ve yatırımların takipçisi olmaları görülmeye değerdi.
TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç, Bursa milletvekilleri Refik Özen, Zafer Işık, Muhammet Müfit Aydın ve Atilla Ödünç de, Meclis'e akın eden Bursalıları ağırlamak için farkında olmadan birbirleriyle yarışıyorlardı.

Öte yandan..
Başbakan Yardımcılığı döneminde internet yasası ile ilgili ciddi çalışmalar yaptığını bildiğimiz TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ile iletişim halinde olduklarını, yakın zamanda internet yasasının Meclis'e geleceğini umduğunu dile getirdi.
Çavuşoğlu, internet yasası ile ilgili çalışmaya o kadar hakimdi ki; yasasının tüm maddeleri üzerinde tek tek çalışmıştı,
Geçmişteki yasa taslağı ile şimdi çıkacak ve hazırlanan internet yasasının arasındaki sosyal medya konusunun da yasanın içinde yer alması..

Diğer yandan..
AK Parti Bursa Milletvekilleri de, internet yasasının biran önce çıkması gerektiğini ve Meclis'e geldiğinde destek turu yapacaklarını söyledi.
İnternet Gazetecileri Federasyonu'nun genel merkezinin Bursa olması, Bursa milletvekillerini heyecanlandırdı.
Umutlar ve öngörüler, internet yasasının 3 vakte kadar çıkacağı yönünde..

Sözün özü..
Ankara'da ciddi bir lobi yapıyor Bursa..
İnşallah yatırımlar ve projeler de peşpeşe 2020'de gelir..
Esen kalın...