11 Kasım 2018 Pazar, 14:40

Arkadaşıma gönder
Favorilerime ekle
Bu yazıyı yazdır
Yazı boyutu
Mehmet Ali Ekmekçi

Kalitesiz Timsah, kaliteye yenildi

Mehmet Ali Ekmekçi

mehmetaliekmekci@bursadabugun.com

Sanırım Samet Aybaba'nın kafasındaki sistem yavaş yavaş yerine oturuyor. Ve yine sanırım Samet Aybaba, 'şu Diagne ile Trezeguet ben de olsa' diyor.

Kasımpaşa'nın defansı maşallah hangar kapısı gibi ardına kadar açık durumda duruyor ancak bir o kadar etkili gol ayakları ile imrendiren bir profil çiziyor. Bunun bilincinde olan bir Samet Aybaba'nın sahada yer aldığını ifade etmekte fayda var. 

Öncelikle belli bir kadro istikrarını yakalamaya çalıştığını görüyoruz. Yalnız belli ki sağ açık konusunda hala net kararını vermedi. Burak'ı uzun zaman sonra yanında oturtup Lima'ya şans vedi. Belli ki Brezilyalıya bir ödül vermek istemişti Trabzonspor karşısındaki oyun ve golünün ardından...

Bursaspor'un önemli eksiklerinden bir tanesi ise kırılgan bir yapıya sahip olması... Kasımpaşa'nın iki kaliteli ayağı sahneye çıkarken, Bursaspor'da bu tarz hangi oyuncu var diye herkes birbirine bakıyor. Düşünün ki Mısır Milli Takımı'nda Muhammed Salah'ın sözde değil özde takım arkadaşı olan Trezeguet ile sezonun başından beri lige damga vuran Diagne, Bursaspor karşısında da başrol olmayı başardı. Takımın diğer oyuncularından Edouk'un gününde olmaması ise Bursaspor'un şansı olarak nitelendirilmeli...

Karşılaşmanın kötüleri arasında Umut Meraş'ı sayabiliriz. Aytaç da milli takıma seçilmesinin moraliyle çıktığı maçta herkesin çocuğunun atabileceği pozisyonda topu filelerle buluşturamaması nedeniyle net bir demoralizasyon yaşadığını ve de konsatrasyonun dip yaptığını da ayrıca ekleyelim..

19 bin taraftar günlük güneşlik bir Bursa öğleden sonrasında takımına elinden gelen her şeyi sundu... Özellikle 1 dakika boyunca çıt çıkarmadan saygı duruşunda bulunmamaları takdire şayan bir hareketti.

Günümüz futbolunda şu bir gerçek ki; kanatlar çalışmadığı sürece başarı oranın son derece düşüyor. Lima'nın gayretli bir futbolu olsa da sonuca varamadıktan sonra bir anlam ifade etmiyor. Umut Meraş da hiçbir katkı sağlayamayınca sonuç da kaçınılmaz oldu elbette...

Umut Nayir de ayrı bir hayal kırıklığı olarak Kasımpaşa maçından nasibini aldı...

Milli maç arasında bazı oyuncuların aklını başına alması şart... Yönetim de mutlak bir kalite katmak zorunda bu takıma.... Yoksa bu zamana kadar inşa edilen tüm emeklere yazık olacak.

Kasımpaşa karşısında farkı yine kalite yarattı. Bu da 3 puana sebep oldu. Timsah, geçen yıl olduğu gibi Kasımpaşa'ya evinde yine boyun eğdi.