09 Temmuz 2018 Pazartesi, 08:31

Arkadaşıma gönder
Favorilerime ekle
Bu yazıyı yazdır
Yazı boyutu
Gökhan Türedi

Temsilcimizin rakipleri belli oldu

Gökhan Türedi

iletisim@bursadabugun.com

Süper lig temsilcimiz Tofaş'ın 2018-2019 7DAYS EuroCup' da ki rakipleri belli oldu. Grubumuz şu şekilde oluştu.

B Grubu:
Lokomotiv Kuban (Rusya)
Cedevita(Hırvatistan)
Alba Berlin (Almanya)
Tofaş (TÜRKİYE)
Limoges CSP (Fransa)
Asseco Gdynia (Polonya)

Dilerseniz rakiplerimizi biraz daha yakından tanıyalım.

Lokomotiv Kuban geçen sezon VTB Ligini üçüncü sırada tamamlayan Rus temsilcisi Euro Cup da finale kadar yükseldi. Finalde temsilcimiz Darüşafakaya kaybeden Rus ekibi grubumuzdaki güçlü rakiplerimizden.

Cedevita Hırvat klübü geçmiş sezon hedefini Euroleague olarak belirlemişti fakat ne Eurocup' ı kazanabildiler nede Adriyatik liginde şampiyon olabildiler Euroleague dışında kaldılar ve tecrübeli coach Zdovc'la yolları ayırdılar. Bu sezon hedefleri yine Euroleague temsilcimizin zorlanacağı deplasmanlardan.
Alba Berlin Almanya'nın köklü klüplerinden olan Berlin ekibi geçtiğimiz yıl ligi ikinci tamamladı. Şampiyonluğu final serisinde Bayern Münih'e kaptırdılar. Temsilcimizin bu grupta rakibi olabileceklerini düşünmüyorum.

Limoges Fransa liginde geçtiğimiz sezon dördüncü oldular. Top 16'ya kaldılar ama orda da pek varlık gösteremediler grubu tek galibiyetle sonuncu sırada tamamladılar. Fransa liginin ligimize kıyasla durumu ortada bu zorlu grupta işleri çok zor.

Asseco Gdynia    Polonya ekibi düşük bütçesi ve lig kalitesiyle bu grubun en zayıf halkası olarak gözüküyor. Ama şu da bir gerçek her maç sahada kazanılıyor. Ekibimizin hem Bursa'da hem de Polonya'da rahat kazanacağını düşünüyorum.

Zor bir gruba düşmüş gibi düşünebilirsiniz, belki de Eurocup şampiyonu bu gruptan çıkar. Her sene üstüne koyarak gelen ekibimiz dilerim bu senede Eurocup kupasını Bursa'ya getirir. Ve önümüzdeki yıl Euroleague defterini açar.  Bursa basketbol seyircisiyle, salonuyla kent olarak kesinlikle Euroleague 'e hazır.