Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

27 Temmuz 2019 Cumartesi, 11:15

Arkadaşıma gönder
Favorilerime ekle
Bu yazıyı yazdır
Yazı boyutu
Ferhan Petek

Seni seçtik mutluluk

Ferhan Petek

iletisim@bursadabugun.com

Belki hep burnunuzun dibinde olan; kaderin, evrenin artık neyin gücüne inanıyorsanız onun her fırsatta gözünüzün önüne serdiği bir gerçek var: "Her zaman"daha fazlası"nı isterseniz, her zaman daha azıyla yetinmek zorunda kalacaksınız demektir. İhtiyacınız olan kadarını hayat size zaten verir." Mutluluğu arayıp da bulamayanların tek sorunu da bu gerçeği görmezden gelmesidir. Çünkü mutluluk başa gelen bir şans ya da olay değil, yalnızca bir tercihtir.

O, sizin için çok kıymetli olduğunu söyleyip durduğunuz mutluluk, bazen elinizin tersiyle ittiklerinizde bazen arkanıza bakmadan çekip gittiklerinizdedir. Sizin ısrar ettiğiniz her insan, iş, yer ya da sahip olmak için kendinizi paraladığınız herhangi bir şeyde değildir çoğu zaman. Çünkü siz sırf birini ya da bir şeyi çok istiyorsunuz diye bu, o şeyin ya da kişinin sizin için doğru olduğu anlamına gelmez. Ha zaten bir şeyi ya da birini istiyor olmanız da onu sevdiğiniz anlamına gelmez. Ayrıca belki olması gereken şey aslında olmaması gereken şeydir. Siz başınıza gelmesin diye dualar ederken, o çok çekindiğiniz her ne ise başınıza gelmeden asıl mutluluğa sahip olamayacaksınız belki de... Tıpkı beklentisiz hayatın huzurlu bir hayat anlamına gelmesi gibi ısrarlardan ve hırslardan arınmış bir insan da daha sakin ve daha sağlıklı bir insan demektir.

Bundan sonra biraz da burnumuzun dikinin değil de farkındalığımızın bizi yönlendirmesine mi izin versek acaba? Bugünümüze baktığımızda gördüklerimiz hiç de işimize gelmiyorsa; bugüne kadar ne yapıyorsak her şeyi tam tersine mi çevirsek bundan sonra?

Ay neyse kapatıyorum ben çok yazıyor sonra. Başım da ağrıyor zaten, hayatımın altını üstüne getirip sonuçlarını deneyimleyeceğim daha.