14 Şubat 2019 Perşembe, 16:21

Arkadaşıma gönder
Favorilerime ekle
Bu yazıyı yazdır
Yazı boyutu
Ece Sarı

Yere batsın sevgililer gününüz!

Ece Sarı

iletisim@bursadabugun.com

Hem de ne batsın!

Her gün en az bir kadının öldürüldüğü memleketimizde vıcık vıcık, içinde pek de sevgi barındırmayan, sırf tüketin diye inşa edilmiş bir gün yere batsın! Sadece öldürülmek de değil mevzu, bunun tecavüzü, tacizi, dayağı, fuhuşu var. Bu öldürülen kadınların ortada kalmış, içinde ne fırtınalar estiği belli olmayan çocukları var.

Çocuk demişken!

Tecavüz edilen çocuklar, aç bırakılan, öldürülen... Hayvanlar var sonra bir de...

Özgecan'ın ölüm yıldönümüydü geçen gün... Daha isimlerini say say bitmiyor bu liste... Bu kez o nedenle ağır konuşacağım!

Bu vahşet durdurulmak isteniyorsa cezalar arttırılmalı, çocuk ayrı kadın ayrı bakanlığa sahip olmalı...

Gelelim şu sözde feministlere. Türkiye'de değil sadece, dünyanın her yerinde Virginia Woolf'un Kendine Ait Bir Oda adlı kitabıyla Frida Kahlo'nun hayat hikayesini okuyan kendini feminist ilan ediveriyor. Orada burada, arkadaş ortamında, sağda solda hatta fırsatını bulan TV ekranlarında feminizmle alakasız hikayeler, sözde ideolojiler saçıyor. Sonra feministleri kimse sevmiyor diye şikayet ediyorlar. Onca yıl kadın hakları konusunda kafa yoran ama hala 'feministim ben' diyemeyen ben de sevmiyorum sizi. 'Girls Power' adı altında eski sevgililerinizi, eski sevgililerinizin yeni ve eski sevgililerinin dedikodusunu yapma işine ise gıcık oluyorum. Hele o estetikten estetiğe koşturmuş bilmem kaç milyonluk ayakkabılarınızla gittiğiniz lüks restoranlarda ettiğiniz sözde kadın hakları sohbetleri vs... Bunlar zannediyor ki hak sadece üst ve orta sınıf kadınlarına ait... Başka dünyalardan haberleri yok!

Benim de var etrafımda bazı kadınlar böyle. Sözde kadın haklarının yeminli savunucusu, ama hayattaki en büyük gayesi zengin koca bulup hayatını 'garantiye' almak. Tüm bunlar uğruna aldatılsa bile ses çıkarmayanını biliyorum.

Kadına en büyük zararı yine kadın veriyor. Hemcinsiyle girdiği yarışlarla, bir gün benim de başıma gelir diye düşünmeden, yetiştirdikleri şımarık, doyumsuz, her şeyi her yerde yapmayı kendine hak bilen erkek çocukları yetiştirerek...

Acilen en acilinden çözüm bulunmalı artık!

Kadın hakları için gece gündüz çalışan hemcinslerimin karşısında saygıyla eğiliyorum. Bu hayatı yaşanır kılan, sesimizi duyuran kadınlara...

***

Şule Çet cinayetinin davasını takip ediyor musunuz? Etmiyorsanız edin. İki şahsın bir kızın hayatını nasıl kararttığının içler acısı kanıtıdır. Deliller ortada, her şey apaçık...

Avukatlar çıkmış Şule'nin babasına 'Hem okurken hem de neden çalışıyordu?!' diye soruyor. Cürete bakınız! Geçen aylarda yayınlanan bir rapora göre binlerce üniversite öğrencisi para olmadığı için okulunu bırakıyor! Bir avukat bu soruyu nasıl sorabilir?

Bu da yetmezmiş gibi 'Zaten bakire değilmiş, o gece Şule de içki içiyormuş, o saatte orada ne işi varmış?' diyorlar. Her tecavüzden, her korkunç kadın cinayetinden sonra şu duyduğumuz soru var ya hani 'O saatte orada ne işi varmış?'

Biri bana açıklasın artık TECAVÜZÜN SAATİ KAÇ? Ne zaman sokağa çıkarsak tecavüz etmez, hayatımızı söndürmezsiniz acaba?

Ha bir de içki içen kadına da tecavüz etmeye hakkınız falan yok! Kadın erkek fark etmez, ister içer ister içmez, bakire olmaması da neden bile olamaz. Geçtim bakire olmamasını, hayat kadınlarına da tecavüz etmek SUÇTUR. Bir avukat bunları bilmeden konuşuyorsa durum tahmin ettiğimizden de korkunç!

Yok kahkaha attı, yok tayt giydi, yok içti içti, yok bakire değildi, yok sevgilisi vardı, yok sosyal medyada böyle paylaşım yapmıştı falan da filan. Düşün artık kadınların yakasından!

Kadınlara ettiğiniz tecavüze sözde bahaneler buluyorsunuz da istismar ettiğiniz çocukların, hayvanların hatta nesnelerin de mini etek giydiğini iddia edebilecek misiniz?

Yere batsın Sevgililer Gününüz!

***

Neyi sevmiyorum?

  • Bu haftasonu Bursa'daydım. Podyum Park'ın sürekli kötü yönde evrilen insan popülasyonunu,
  • Baş ağrısını,
  • Sosyal medya çılgınlığını,
  • Hemcinsleri ile rekabete giren kadınları.

Neyi seviyorum?

  • Bursa Muradiye'de bulunan İnanç Fırını'nın tahinli pidesini... Muhteşem!
  • Cantık,
  • Japon Noodle (Sebzelisi),
  • Patik giymeyi,
  • Kır çiçeklerini.