Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

15 Ekim 2020 Perşembe, 10:12

Arkadaşıma gönder
Favorilerime ekle
Bu yazıyı yazdır
Yazı boyutu
Ece Sarı

Adalet neredesin canım?

Ece Sarı

iletisim@bursadabugun.com

Şu Kadir Şeker mevzusu... Tadımı tuzumu çok fena kaçırdı. Geleceği umut vaat eden Kadir'in 12 yıl hapis yatıp bir insan hayatını kurtarmaya çalıştığı için ömrünün çürüyüp gitmesine mi yanayım, Kadir de masum değilmiş diyenlerin haklı olma ihtimalini düşünüp 'Ulan parkta yürürken bir insan durup dururken niye katil olsun?' diye kendimi silkelemek zorunda kaldığıma mı, bana, kızıma, sevdiklerimden birine bir manyak, bir katil, bir sapık bir şey yapsa 'Yardım edin' diye bağırdığımda zaten etliye sütlüye karışmayan vatandaşın iyice yardımdan korkacağına mı üzüleyim, Ümitcan gibi paçasından, yüzünden, parmaklarının uçlarından bela akan birinin ve ona benzeyenlerin serbest kalmasına mı çıldırayım, ben neye yanayım bilemedim.

Kadir'e verilen bu karar, ortada cinayet olduğu gerçeğini unutmadan söylüyorum, kadın cinayetlerinin zirve yaptığı şu dönemde yanlıştır. İnsanların bu cinayetlere çıkardığı sesi kısacaktır. Tutuklanması çoktan gereken Ümitcan'ın (vb.) rahatça ortalıkta dolaşıp ahkam kestiği memlekette adalet kavramını yaldır yaldır titretmiştir ben de. Hoş zaten uzun zamandır sallantıdaydı...

Adalet kime? Adalet kimin için? Cezayı mağdur olanın acısını hafifletmeyecek kadar vermiyorsanız niye kuruluyor bu mahkemeler?

Madem iki takım elbiseyle halloluyor bu işler, madem önüne geçilmiyor vicdansızlıkların, madem adalet sosyal medyada aranan bir şey oldu, eee neden varsınız o zaman?

Adalet herkes içindir ve toplumsal yardım da öyle... 

Aman ben aristokratım, benim karımın kızımın başına gelmez, biz rezidanslardan çıkmıyoruz demeyin. Adaletin ve insani yardımın ne zaman, ne sebeple, kim için, ne için gerek olacağı hiç belli olmaz. Bence siz de bunu çok iyi biliyorsunuz... 

Tadım tuzum kaçtı, ya hepsi içeri ya hepsi dışarı. Ne diyeyim artık...

İyi haftalar...