Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Zülfü Livaneli'nin dikkatini çeken inşaattaki yetenek bulundu

Ünlü sanatçı Zülfü Livaneli, inşaatta Kürtçe şarkı söyleyen genci buldu. Livaneli şarkı söyleyen gencin Vanlı Murat Akbaşlı olduğunu belirtirken Mahsun Kırmızıgül de gence aranjörlük yapacağını açıkladı.

Zülfü Livaneli'nin dikkatini çeken inşaattaki yetenek bulundu

Sanatçı Zülfü Livaneli, Twitter'da paylaştığı ve inşaatta Kürtçe şarkı söyleyen genci buldu. Şarkı söyleyen gencin Vanlı Murat Akbaşlı olduğunu açıklayan Livaneli, "Elimizden geleni yapalım" dedi.

Livaneli, yeteneği bulduğunu Mahsun Kırmızıgül'e verdiği yanıtta açıkladı. Müzisyen Mahsun Kırmızıgül de Kürtçe söyleyen genci Twitter'da paylaştı ve "Zülfü abi, bu muhteşem sesin sahibini arıyor. Bu arkadaşı tanıyanlar bize ulaştırsınlar. Bende bu güzel sese aranjörlük yapacağım" dedi. Livaneli de yanıt olarak "Bulduk Mahsuncum. Vanlı. Elimizden geleni yapalım" dedi.

"BU KADAR YAYILACAĞINI BİLMİYORDUM"

Sosyal medyada gündem olan videoya ilişkin konuşan sesin sahibi Murat Akbaşlı, "İnşaatta çalışıyordum. Bir gün inşaatın mimarı yanıma geldi. 'Şarkı söyle, videoya çekeceğim, sana kaset yapalım' dedi. Ben de şarkı söylemeyi sevdiğim için okudum. Valla ben de bu kadar yayılacağını bilmiyordum. Zaten haberim yoktu. Görünce ben de şaşırdım. Bu kadar yayılması tesadüf..."

"YAŞADIĞIM SORUNLAR, DERTLERİ BENİ ŞARKI SÖYLEMEYE İTTİ"

En çok kimleri dinlediği sorusunu ise "En çok Aşık Veysel'i seviyorum bir de Şakiro'yu" diyen Akbaşlı, "Birçok dertle karşılaştım. Ondan dolayı böyle okuyorum herhalde. Küçükken evimizin bir odası vardı. 12 kişi o odada kalırdık. Hayatın kendisi çok yorucu zaten. Yaşadığım sorunlar, dertler beni şarkı söylemeye itti" ifadelerini kullandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!