Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Zuckerberg politikaya atılıyor!

ABD basınında Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'in başta göçmenlik olmak üzere ekonomi, eğitim ve vergi sistemi gibi konularda çalışmalar yapacak politik bir grup oluşturacağı iddia ediliyor.

Zuckerberg politikaya atılıyor!

 


Haberlere göre bu konuda görüş alışverişleri bir aydan uzun bir süredir devam ediyor. Zuckerberg'in aklındaki politik grup için milyonlarca doları gözden çıkardığı, hatta kendi servetinden 20 milyon dolarlık bir rakamı hazırladığı ifade ediliyor. Silikon Vadisi'nin diğer yöneticilerinin de destek vereceği belirtilen oluşumun kar amacı gütmeyeceği de iddialar arasında.Grubun özellikle ileri teknoloji konusunda uzman kişilere vize kolaylığı sağlanması için lobicilik faaliyeti yapacağı söyleniyor.

Mart ayı başında Zuckerberg ile birlikte 100'den fazla teknoloji firması yöneticisinin Başkan Barack Obama'ya göçmenlik reformuna desteklerini bildiren bir mektup göndermesi bu yöndeki iddiaları destekler nitelikte.Artan dedikodular karşısında tepkisi merakla beklenen Facebook yetkililerinden ise konu hakkında henüz bir açıklama yapılmadı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!