Zuckerberg canlı yayında ifade verecek!

Bir süredir gündemi meşgul eden Facebook kullanıcı gizliliği skandalında yeni gelişmeler olmaya devam ediyor. Bu konu hakkında Avrupa Parlamentosu'ndaki milletvekilleriyle bir araya gelmeyi kabul eden Mark Zuckerberg'ten şimdi de bir başka yenilikçi karar geldi.

Zuckerberg canlı yayında ifade verecek!

Müşterileri olan siyasi kuruluşlar için Facebook'taki kullanıcıların verilerini usulsüz elde etmekle suçlanan Cambridge Analytica şirketinden dolayı Facebook'un da adı bu skandala karışmıştı. ABD Senatosu karşısında ifade veren Mark Zuckerberg, 87 milyon Facebook kullanıcısının bilgilerini sızdırmaklasuçlanıyordu.

Mark Zuckerberg, Brüksel'e ifade vermeye gidiyor!

Bu gelişmeler devam ederken geçtiğimiz hafta Avrupa Parlamentosu'ndan da Zuckerberg'e bir davet gelmişti. Avrupa Birliği vatandaşlarına karşı da sorumlu olduğu söylenilen Zuckerberg'in Avrupa Parlamentosu milletvekillerinden gelecek olan soruları da cevaplaması istenmişti. Bu davete olumlu cevap veren Mark Zuckerberg ifade vermek üzere 22 Mayıs'ta Brüksel'de AP'deki siyasi grupbaşkanlarıyla bir araya gelecek.

Bu toplantı planlanırken basına kapalı bir şekilde gizli kapılar ardında yapılması düşünülüyordu. Kimi Avrupalı milletvekilleri bu durumu protesto etmeyebaşlayarak seslerini sosyal medyada duyurdular. Protestolar işe yaramış olacak ki parlamento başkanı Antonio TajaniTwitter hesabı üzerinden toplantının canlı yayın ile tüm dünyaya paylaşılacağını duyurdu.

Toplantının canlı yayınlanmasına sıcak bakmayan Zuckerberg de gelen tepkilerden çekinmiş olmalı ki parlamentonun canlı yayın isteğine daha fazla hayır diyemedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!