Zihinsel engelli kardeşini erkeklere sattı

İzmit'te zihinsel engelli üvey kız kardeşini 20 yaşındaki N.M.'yi, para karşılığı erkeklere sattığı iddia edilen abla S.M. gözaltına alındı.

Zihinsel engelli kardeşini erkeklere sattı

 

Kartepe ilçesinde bulunan Suadiye Cemal Doğan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde kalan zihinsel engelli N.M. dayısı H.Ü. tarafından kaldığı yurt yetkililerinden izin alarak tatil yapıp dinlenmesi amacıyla İstanbul Avcılar Semti'ndeki evine götürdü.

Ardından eve gelen üvey abla S.M. dayısından izinsiz zihinsel engelli üvey kız kardeşini kaçırdı. Yeğeninin kaçırıldığını anlayan dayı H.Ü. polise başvurdu.

Ardından yaklaşık bir ay sonra kaldığı yurda tekrar getirilen zihinsel engelli N.M. başından geçenleri yurt yetkilileri de durumu polise anlattı. Polis, N.M.'nin ifadeleri doğrultusunda üvey kardeşini erkeklere pazarladığı iddiasıyla abla S.M., Kartepe İlçesi'ndeki evinde gözaltına alındı.

Üvey abla S.M. suçlamaları kabul etmezken Emniyet Müdürlüğü'nde alınan ifadesinin ardından Kocaeli Adliyesi'ne sevk edildi.

Zihinsel engelli N.M.'nin annesinin ve babasının şiddetli geçimsizlik nedeniyle 10 yıl önce boşandıkları ve N.M. ile 3 kardeşini de bakamadıkları için yurda verdikleri öğrenildi.


İNTERNET HABER

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!