Zabıtalar kurtardıkları kediyi hayata bağladı!

İstanbul'da, Şile Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri yangında kül olan ahşap bir binadaki yavru kedi için tam anlamıyla bir kurtarma operasyonu gerçekleştirdi. Dumandan zehirlenen yavru kedi, sirenlerini açan kurtarma aracıyla Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne götürüldü. Yavru kedi hayata tutundu

Zabıtalar kurtardıkları kediyi hayata bağladı!

Yurt genelinde sokak hayvanlarına yönelik kan donduran şiddet haberlerine karşın İstanbul Şile'den çok anlamlı bir kurtarma operasyonu yaşandı. Şile'de, kimsenin oturmadığı ahşap bir binada dün yangın çıktı. Harabe halindeki bina yangının ardından tamamen kullanılamaz hale geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) bağlı itfaiye ekipleri alevleri söndürürken binanın içinde yavru bir kedi olduğunu fark etti.

Dumandan etkilenen yavru kediyi kurtarmak için işte o dakikalarda tam bir seferberlik başladı. Dumanların yükseldiği binaya giren bir itfaiye personeli baygın haldeki kediyi binadan çıkardı. Ardından kedi Şile Belediyesi zabıta ekipleri tarafından belediyeye ait bir araçla ve büyük gayretle sirenlerini açarak yola çıktı.

Araç, bir kasanın içinde cansız yatan yavru kediyle birlikte kısa zamanda Şile Belediye Başkanlığı Zabıta ve Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne ulaştı. Belediye bünyesinde görev yapan veterinerin çabasıyla minik kedi burada hayata tutundu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!