Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Zabıtadan işgaliye baskını

Bursa Büyükşehir Belediyesi, kaldırım işgali yaparak hem yayaları tehlikeye atan, hem de görüntü kirliliğine yol açan esnafa göz açtırmıyor. Zabıta ekipleri, yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu caddelerdeki kaldırım ve yaya yollarını işgal eden esnafa yönelik operasyon yaptı.

Zabıtadan işgaliye baskını

Özellikle yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu cadde ve sokaklarda kaldırımların esnaf tarafından işgal edilmesi yüzünden vatandaşlar araç yolunu kullanmak zorunda kalırken, artan şikayetler üzerine Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri düğmeye bastı. Osmangazi Metro İstasyonu girişinde başlatılan operasyonda yaya yollarında eşyalarını sergileyen esnaflar tek tek uyarıldı.
Bütün ikazlara rağmen mallarını içeri almayan esnafların kaldırım üzerindeki ürün sergiledikleri mankenlerden, triko malzemelerine ve masa sandalyeye kadar tüm eşyaları zabıta araçlarına yüklendi. Zaman zaman polislerin de güvenlik açısından destek verdiği operasyonlar Fevzi Çakmak, Ahmet Hamdi Tanpınar, Altıparmak, Atatürk ve Setbaşı caddeleri ile Yeşil Türbe'nin çevresinde de devam etti. Denetimlerde uyarılara rağmen ürünlerini kaldırımlardan almayan işyerlerine ait, ayakkabı, triko, şemsiye, haşlanmış mısır tezgahları, masa ve sandalyeleri zabıta araçlarına yüklendi. Araç trafiğinin yoğun olduğu caddelerde kaldırımdaki malzemeler yüzünden yolda yürümek zorunda kalan vatandaşlar ise, zabıtanın operasyonuna destek verdi.
Büyükşehir Belediyesi, kaldırımların ve yaya yollarının tamamen yayalara terk edilmesi yönündeki kararlılığını sürdürürken, kaldırım işgali yapan esnafa Kabahatlar Kanunu'na göre 75'er TL para cezası kesildi. Öte yandan 5393 sayılı Belediye Kanunu'na göre, geçici süre el konulan malzemelerden gıda ürünleri 2 gün içinde geri alınmazsa gıda bankasına, diğer ürenler ise bir ay zarfında alınmazsa hayır kurumlarına verilecek.

Zabıtadan işgaliye baskını Zabıtadan işgaliye baskını Zabıtadan işgaliye baskını Zabıtadan işgaliye baskını Zabıtadan işgaliye baskını
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!