'Yüzde 50 ile başpehlivan gibi duruyoruz'

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "10 senede 3 seçime girdik. Altın kemer bizde. Yüzde 50 ile başpehlivan gibi duruyoruz" dedi.

'Yüzde 50 ile başpehlivan gibi duruyoruz'

Arınç, Gemlik Büyük Kumla Barajı'nın temel atma töreninin ardından Kestel'deki TOKİ Konutlarının ikinci etabının anahtar teslim törenine katıldı. Törene Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin yanı sıra ilçe belediye başkanları, TOKİ Finansman Daire Başkanı Ayhan Karaca ve ilçe halkı katıldı.

Anahtar teslim töreninde konuşan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, "Hükümetimizin bugüne kadarki ömrü 10 seneyi geçti. 10 senede çok büyük hizmetler var. Şu ana kadar 600 bine yakın konut inşa ettik. Hala devam eden şantiyeler var. Dar ve orta gelirlilere yönelik konut inşaatımız devam edecek. Kestel'de birbirinden güzel işler var. Buranın yer seçimi çok isabetli olmuş. Dünyada bir insanın başını sokacak evinin olması çok önemlidir. Kirada olanlar, dar gelirli olanlar, bu güzel evlerin hayaliyle yaşıyor. Böylesine mükemmel dairelerde hayat sürmek çok güzel. Allah herkese nasip etsin. Başkanımız Yener Acar, üniversiteyi buraya getirme konusunda hepimizden daha gayretli oldu. Darısı Teknik Üniversitesi Rektörümüzün başına. Hükümetimiz, Başbakanımız, 'Halkımızın başını sokacak dairesi olsun, işi olsun' diye uğraşıyor. 10 senede 3 seçime girdik. Altın kemer bizde. Yüzde 50 ile başpehlivan gibi duruyoruz" diye konuştu.


Öte yandan TOKİ Konutları sakinleri, "Teknik Üniversite'nin Kestel'e kazandırılmasına vermiş olduğunuz desteklerden dolayı ilçe halkı olarak teşekkür eder, Kestel'e kazandırılacak hastane için desteklerinizi bekleriz' yazılı bir pankart açtı. Arınç ise, "Kestel ile Gürsu arasına bir hastane yapamaz mısınız, diyorlar. Siz istersiniz de biz yapmaz mıyız? Bir isteyin, iki verelim" dedi.
2012 yılında projelendirilen ve 92 bin metrekare inşaat alanına sahip olan ikinci etap konutlarının hak sahipleri, 10 Kasım 2012 tarihinde kurayla tespit edildi. 30 Mayıs 2013 tarihinde inşaatları tamamlanan ve 726 adet daireden oluşan TOKİ 2. Etap Konutlarının 378 adedi alt gelir grubu, 348 adedi ise üst gelir grubundan oluşuyor.

 

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!