Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

YÜREĞİNİ ORTAYA KOYACAK GENÇLER LAZIM

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa'da amatör spora desteklerinin süreceğini belirterek, spor camiasının gençlere sahip çıktığını vurguladı.

YÜREĞİNİ ORTAYA KOYACAK GENÇLER LAZIM

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Fethiye İdmanyurdu Spor Kulübü Derneği tarafından Aslanlar Kulüp'te gerçekleştirilen geleneksel yardım gecesine katılarak, amatör spor kulüplerine verdiği desteği gözler önüne serdi.
Her zaman spor camiasının içinde olmayı tercih ettiğini belirten Başkan Altepe, "Spor camiası gençlere sahip çıkıyor. Bursamız spor kenti olma noktasında hızla ilerliyor. Bu konuda amatör spor kulüplerine desteklemeye devam edeceğiz. Bursaspor geçen sene kazandığı şampiyonlukla, Bursa'ya ve spor camiasına büyük mutluluk yaşattı. Spora sahip çıkmak gerekiyor ve amatör kulüpler de bu işin altyapısını oluşturuyor. Yöneticilere destek vermek ve gençlere sahip çıkmak çok önemli. Birikimli, vizyon sahibi, sağlıklı bir gençlik oluşturulması noktasında bizim çalışmalarımız da sürüyor. Geleceğimiz gençlerimizin elinde, istikbali parlak bir milletiz" diye konuştu.
Başkan Altepe, Bursa'da güçlü bir gençliğin var olduğunu belirterek, "Gençlerimizin yanında olmalıyız. Her takımın marka olmasını hedefliyoruz. Büyükşehir Belediyespor kulübümüz, İstanbul'dan sonra 2. kulüp olma özelliği taşıyor. Belediyespor bünyesinde 3 bin 500 lisanslı, 5 binin üzerinde sporcumuz var" dedi.

Amatör spora destek sürüyor
Büyükşehir Belediyesi'nin spor kulüplerine destek vermeye devam edeceğini vurgulayan Başkan Altepe, "Bursa'nın her köşesinde suni çimli tesisler yapıyoruz. Fethiye İdmanyurdu'na da içinde yüzme havuzu, tenis kortları, spor salonu, antrenman sahası bulunan ve resmi müsabakaların da yapılacağı tesisler yapıyoruz. Müsabakaların sağlıklı şekilde yapılması için ihale de yapılacak. Bizler her zaman sizlerin yanındayız. Bursaspor'a altyapı olacak ve yüreğini ortaya koyacak gençler lazım" şeklinde konuştu.
Fethiye İdmanyurdu Spor Kulübü Başkanı Şenol Tosun, Başkan Altepe'ye desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verdi ve 16 numaralı 'Recep Altepe' yazılı kulüp formasını hediye etti. Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı'nın da katıldığı gecede, Başkan Altepe, Fethiye İdmanyurdu Spor Kulübü'ne gelir sağlamak üzere yapılan açık artırmada 10 numaralı formayı satın aldı.
 

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!