Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Yunanistan'dan Mısır tehdidi

Yunan Maliye Bakanı Yannis Stournaras, Yunanistan'ın kurtarılmaması halinde Mısır tarzı bir kargaşa yaşanacağını söyledi.

Yunanistan'dan Mısır tehdidi

Troyka'dan altığı kredi karşılığında reform yapması istenilen Yunanistan'ın programa uymaması sıkıntı yarattı.

Özelleştirmelerde takvime uyulmadığı gerekçesi ile Almanya'dan uyarı alan Yunanistan'a incelemeler için yeniden Troyka giderken ülkenin inceler sonucunda yeni kredi dilimini alamama riski dile getiriliyor.

Yunan hükümeti, 12,500 kamu çalışanının en geç  Haziran ayına kadar başka kurumlara atanması ya da bir yıl içinde işten çıkarılmasını öngören "transfer programını" uygulamak için Uluslararası Para Fonu ve Avrupa Birliği'ne verdiği sözü yerine getirmedi. Üst düzeyli bir maliye bakanlığı yetkilisi de, ülkenin kamu sektöründe reform koşulunu, transfer programın bu haliyle yerine getirmesinin mümkün olmadığını söyledi.

Kredi dilimi ülke için hayatı önem taşırken ülkenin maliye bakanı Yannis Stournaras, Yunanistan'ın kurtarılmaması halinde Mısır'a dönebileceği uyarısını yaptı. Euro bölgesinden çıkış senaryolarını eleştiren Bakan, yardım gelmemesi veya euro birliğinden çıkılması halinde ülkede Mısır tarzı kargaşa yaşanacağını ileri sürdü.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!