Yunan feribotu arızalandı!

İstanköy Adası-Bodrum seferinde arızalanan Yunanistan bayraklı yolcu feribotu, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne ait kurtarma botuyla Bodrum Limanı'na getirildi.

Yunan feribotu arızalandı!

Yunanistan bayraklı yolcu feribotu, Muğla'nın Bodrum ilçesi Görecek  Adası açıklarında arızalandı. 168 yolcusu olduğu belirtilen feribot, ihbar  üzerine bölgeye giden "KIYEM 2" isimli kurtarma botuna yedeklenerek Bodrum  Limanı'na çekildi.

Kurtarma botuna Sahil Güvenlik Komutanlığı botu da eşlik etti. Burada  zodyak botlarının da yardımıyla gümrük alanına yanaştırılan feribottan güvenli  şekilde karaya indirilen yolcular, daha sonra gümrükten geçti.

Kurtarma botunun kaptanı İlhami Şerifoğlu yaptığı  açıklamada, arızalanan yolcu feribotuna kısa sürede ulaştıklarını ve 168  yolcusuyla Bodrum Limanı'na yanaştırdıklarını söyledi.

Yolculardan Tayfun Hazır da yabancı uyruklu yolcuların bazılarının ilk  başta tedirginlik yaşadığını, ancak kurtarma ekibini görünce sevindiklerini ifade  etti.

Feribotun Bodrum'daki acente yetkilisi Metin Önder de feribotta iki  makinenin de arızalandığını belirterek, "Haber alındıktan sonra 2-3 dakika  içerisinde hareket ettik, 15 dakikada ulaştık. Yedekleyip limana getirdik." dedi.

Önder, "KIYEM 2"nin, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ve Muğla Büyükşehir  Belediyesi arasında imzalanan protokol kapsamında, kısa süre önce Bodrum'a  getirildiğini aktardı.

Feribotun kaptanı Georgios Panagakis, kurtarma botu görevlilerine  teşekkür etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!