YSK milletvekili kesin aday listesini açıkladı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 24 Haziran Pazar günü cumhurbaşkanı seçimiyle birlikte yapılacak 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin kesin aday listesini açıkladı. 

YSK milletvekili kesin aday listesini açıkladı

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK), 24 Haziran Pazar günü yapılacak 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin kesin aday listesinde 38 yeni isim yer aldı.

Resmi Gazete'de yayımlanan  27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin kesin aday listesinde, YSK tarafından 26 Mayıs'ta açıklanan geçici aday listesine göre farklılıklar bulunuyor.

Buna göre, kesin aday listesinde seçime katılacak 8 parti 33 milletvekili adayını değiştirdi. 

YSK TARAFINDAN AÇIKLANAN MİLLETVEKİLİ KESİN ADAY LİSTELERİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

AK Parti'den 1, CHP'den 1, MHP'den 2, HDP'den 13, HÜDA PAR'dan 1, Vatan Partisinden 3, Saadet Partisinden 6, İyi Partiden 6 adayın yerine başka isimler listeye girdi.

Partilere göre en fazla aday değişikliği HDP'de yaşandı. 

Geçici aday listesinde Diyarbakır'dan 8 aday gösteren Saadet Partisi, 9'uncu sıradan sıradan itibaren 4 yeni ismi daha milletvekili adayı gösterirken, Bursa'dan bir adayın sırasını değiştirdi. 

Balıkesir'den ise bağımsız bir adayın ismi kesin aday listesinde yer aldı.

Geçici milletvekili adayı listesinde olan ancak kesin milletvekili aday listesinde bulunmayan ve yerine konulan isimler ve kentleri şöyle:

 PARTİ ŞEHİR SIRA  ESKİ ADAY YENİ ADAY

 AK Parti Adana 8 Samir Altunkaynak Mehmet Akif Dostbil 

 HDP Adana 10 İbrahim Yakut Eser Çapar

 HDP Adıyaman 5 Mehmet Selim Özbek İsmet Ardıç

 İyi Parti Afyonkarahisar 5 Alper Yağcı Merve Balandı

 HDP Ağrı 3 Talha Kaya Abdullah Koç

 Vatan Partisi Ankara 1. Bölge 6 Hasan Fırat Kayaönü Ali Yüksel

 MHP Ankara 2. Bölge 9 Vedat Köseoğlu İlkay Uyar Kaba

 HDP Ardahan 2 Yaşar Kaya Öztürk Polat

 Bağımsız Aday Balıkesir 1  Engin Günaydın 

 İyi Parti Bilecik 2 Batuhan Atalay Merve Bektaş

 Saadet Partisi  Bingöl  3  Vural Koşunkartay   Ahmet Turan Tursun 

 HDP Bursa 1. Bölge 10 Zeki Soyuşen  Mehmet Zahir Sarıtaş

 Saadet Partisi  Bursa 1. Bölge  6 Cengiz Arslan  Ersin Göktepe 

 Saadet Partisi  Bursa 2. Bölge  3 Ebrar Gülsüm Aygün  Hamza Aygün 

 Saadet Partisi  Bursa 2. Bölge  4 Hamza Aygün  Ensari Altınışık 

 HDP  Çankırı  2 Hüseyin Yekta Erpolat   Dilan Çetin 

 MHP Diyarbakır 2 Rabia Görmez  Abdulkadir Aytekin 

 Saadet Partisi  Diyarbakır  9  Fatih Yokuş 

 Saadet Partisi   Diyarbakır   10  Ayşe Dağ 

 Saadet Partisi   Diyarbakır   11  Yunus Yıldırım 

 Saadet Partisi   Diyarbakır   12  Zeki Dilek 

 İyi Parti Edirne 1 Mehmet Akalın  İmren Çakırlar 

 CHP Elazığ 5 Mesut Başkan  Kadir Metin Öztürk 

 Vatan Partisi Eskişehir 7 Ayçan Aybüke Yıldırım  Nalan Bekman 

 İyi Parti Eskişehir  5 Emre Demir  Erkan Bursalı 

 HÜDA PAR Hakkari 1 Cemal Demirayak Yalçın Tay

 HDP Gaziantep  8 Umut Baran  Mizgin Yaman 

 HDP İstanbul 1. Bölge 18 Kuvvet İhsan Lordoğlu Alican Çağrı Gökçek

 HDP İzmir 1. Bölge 14 Hayri Etyemez Kerem Ay

 Saadet Partisi Karabük 2 Mehmet Yüce Hüsnü Latif Alper

 HDP Kocaeli 8 Ferhat Demirelli Necmettin Doğrul

 HDP Kocaeli  10 Damla Bağcı Maşallah Beyret

 Saadet Partisi Kocaeli   11 Fatma Betül Uludağ Sevil Ertatar

 İyi Parti Konya 10 Nazmi Sırıt Oğuz Şimşek

 İyi Parti Konya 14 Derya Özgülcü Abdullah Mahmut Tunçez

 HDP Malatya 6 Sinan Öztürk   Yusuf Bozkuş 

 HDP Manisa 1 Lezgin Botan   Sırrı Sakık

 Saadet Partisi Şanlıurfa 3 Hüseyin Mete Rıdvan Söylemez

 Vatan Partisi Şırnak 3 Büşra Şahin Yiğit Alp Yurdakul

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!