Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Yozgatlılar Bursa'da büyük buluşmaya hazırlanıyor!

Bursa Marmara Yozgatlılar Federasyon Genel Başkanı Ahmet Arslan, 29 Şubat'ta düzenleyecekleri büyük bir organizasyonla Yozgatlıları Bursa'da buluşturacaklarını açıkladı.

Yozgatlılar Bursa'da büyük buluşmaya hazırlanıyor!

Bursa Marmara Yozgatlılar Federasyon Genel Başkanı Ahmet Arslan Bursa'da Yozgat'ın milli yemeği olan arabaşını tanıtacaklarını belirterek, "Nasip olursa ay sonunda en büyük organizasyonu yapıyoruz. Bursa'da Yozgat'ımızın milli yemeği olan arabaşımızı tanıtacağız. 29 Şubat'ta akşam yedide başlayıp gece 12'ye kadar sürecek olan organizasyonumuza tüm Bursa halkını Bursa'da yaşayan Yozgatlıları davet ediyoruz" şeklinde konuştu.

Yozgat kültürünü tanıtmak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla bu tür etkinliklere önem verdiklerini ifade eden Arslan, "Bu etkinlikte arabaşımızı tanıtmak, nesiller arası kültürümüzü aktarmak amacındayız. Birlik ve beraberlik içinde bu güzel geceyi geçireceğiz. 3 gün Ankara'da büyüklerimizi ziyaret ettik. İnşallah Cemil Çiçek bey de programına aldılar. Taner Yıldız, Bekir Bozdağ bakanlarımız öyle. Sayın valimizle telefon görüşmesi yaptık. Geçen sene biz burada Neşet Ertaş organizasyonu yapmıştık. O zaman bir sözü vardı. İnşallah sayın Valimizi de burada ağırlayacağız" dedi.

Geleneksel Arabaşı Yemek Şöleni 29 Şubat Cumartesi günü BESOB Tesisleri'nde gerçekleştirilecek.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!