YouTube'un beklenen özelliği sonunda geldi!

YouTube tarafından ilk olarak mobil uygulamalar üzerinden sunulmaya başlanan uygulama içi mesajlaşma özelliği sonunda masaüstü kullanımına da açılmış durumda. Masaüstü için YouTube direkt mesajlaşma ile web üzerinden özel video mesajlaşmaları mümkün hale geliyor.

YouTube'un beklenen özelliği sonunda geldi!

YouTube direkt mesajlaşma nasıl kullanılır?

Geçtiğimiz yılın Ağustos ayında video paylaşım platformu iOS ve Android mobil uygulamalarına yeni bir mesajlaşma özelliği eklemişti. Şimdi ise bu özellik web için de sunulmuş durumda.

YouTube web sitesini ziyaret ettiğinizde, hesap görselinin yan tarafında YouTube uygulamaları ile bildirimler arasında yer alan yeni düğme ile kullanıcılara platformda yeni bir video paylaşım olanağı sağlanıyor. Bu düğmeye tıkladığınızda mesajlaştığınız veya video paylaştığınız farklı kişilerin kronolojik listesine erişiyorsunuz.

Henüz herhangi bir arkadaşınız yoksa Kişiler seçeneği ile başka bir sayfaya yönlendiriliyorsunuz. Bu sayfa aracılığıyla daha fazla kişi eklemeniz sağlanıyor. Bu seçenek ile YouTube ile mesajlaşmak istediğiniz kişilere gönderebileceğiniz bir davet linki gönderebiliyorsunuz.

Masaüstünde hali hazırda video paylaşmak mobile nazaran oldukça kolay. Bir sağ tıklama yeterli ancak sohbetlerinizi YouTube üzerinden yapmak isteyenler için bu yenilik oldukça kullanışlı olacak. Tabii ki yine YouTube paylaşım menüsüyerli yerinde duruyor. Tercihinize göre bu menüyü kullanmaya devam etmeniz mümkün.

Direkt mesajlaşma ise kişilerin de olmasıyla fark yaratıyor. Kısacası, sohbet etmek için diğer kişileri kolayca aramak ve yalnızca videonun bağlantısını daha geleneksel bir ortamda paylaşmak için yeni bir yöntem daha artık elinizin altında.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!