YouTube, şiddet içerikli müzik kliplerini siliyor!

Gençlerin oldukça fazla vakit geçirdiği video paylaşım siteleri, barındırdıkları içeriklerle özellikle küçük yaştaki kullanıcıları etkileyebiliyor. Videolara gelen şikayetleri özenle inceleyip gerekli tedbirleri almak da yine bu sitelerin görevleri arasında. Bunlardan biri olan popüler video paylaşım sitesi YouTube şiddet içerikli klip barındırmama kararı aldı.

YouTube, şiddet içerikli müzik kliplerini siliyor!

YouTube yönetimi İngiltere'nin en yetkili emniyet müdürü olan Cressida Dick'in isteği üzerine şiddet içerikli video klipleri sildiğini açıkladı. Dick, Londra'da özellikle son iki yılda artan gençler arasındaki suç oranı için, Drill adı verilen bir müzik türünü suçladı. YouTube sözcüsü, İngiltere'de yaşanan bu durumları engellemek için üstlerine düşen ne varsa yapacaklarını ve emniyet yetkilileri ile koordine çalışacaklarını bildirdi.

Rap müziğe benzeyen ve onun bir türü olan Drill, içerisinde genellikle uyuşturucu ve şiddet gibi konulardan bahsetmesiyle tanınan bir müzik türüolarak tanınıyor. Chicago'dan doğa bu müzik türünün en önemli ismi ise Chief Keef olarak gösteriliyor. I Don't Like isimli drill şarkısıyla tanınan Keef de şarkılarında gençleri uyuşturucu ve şiddete özendiriyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!