Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Yol kesen köylülere ceza

AĞRI'da köylerine giden yol asfaltlanmadığı için eylem yaparak traktörleriyle yol kesen köylülere 226'şar TL trafik cezası kesilirken, ayrıca dava da açıldı.

Yol kesen köylülere ceza

Ağrı'ya 10 kilometre uzaklıktaki Ziyaret Köyü'nde oturanlar yolları asfaltlanmamasına tepke göstererek, 3 Ekim 2012 günü yol kesme eylemi yaptı. İl Özel İdare Genel Sekreterliği'nin şikayeti üzerine eyleme katılan köylüler hakkında jandarma işlem yaptı. Köylülere trafiği denetimle görevli trafik zabıtasının uyarılarına uymamak suçundan 154, kavşaklarda araçların motorunu durdurmak suçundan 72 olmak üzere 226 TL cezası kesilirken, haklarında ayrıca eylem yapmaktan adli işlem başlatıldı.

Köy yoluna asfalt dökülmemesini protesto için yolu bir süre trafiğe kapattıklarını anlatan Ziyaret Köyü Muhtarı Mehmet Sena Yılmaz, şöyle dedi:

"Özel İdare, köylere giden grup yoluna asfalt döküyordu. Biz de grup yoldan köye kadar olan 1 kilometre uzaklıktaki yolun asfaltlanmasını istedik. Bu isteğimiz ödenek olmadığı gerekeçesiyle kabul edilmedi. Traktörlerle yol keserek eylem yaptık. Bu eylemde 360 ton asfalta zarar verdiğimiz iddiasıyla İl Özel İdare köyden 30 kişiyi mahkemeye verdi. Jandarma da eyleme katılan 12 traktör sahibine 226'şar lira trafik cezası kesti. Bizlere yazık, günah değil mi? Yetkililerden isteğimiz cezaların bir an evvel kaldırılması. Bahar geldi, tarlada olmamız gerekirken adliye kapılarında sürünüyoruz."

Ziyaret Köyü'nden Tuncer Kaya ise, "Önümüzdeki seçimlerde sandığa oy atmayarak cezaları protesto edeceğiz. Seçimden seçime bizi tanıyan siyasileri de köyde görmek istemiyoruz. Bir kilometrelik asfaltı bize çok gören ve bizleri cezalandıran İl Özel İdare'sini Allah'a havale ediyoruz" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!