YÖK'ten mobil uygulama

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), Android ve IOS işletim sistemlerine uygun, akıllı mobil cihazlara uyumlu şekilde geliştirilen ve ilk kez kullanıma sunulan "YÖK Mobil" uygulamasıyla, kullanıcılar birçok hizmete erişebilecek.

YÖK'ten mobil uygulama

YÖK'ten yapılan yazılı açıklamaya göre, Android ve IOS işletim  sistemlerine uygun ve akıllı mobil cihazlara uyumlu şekilde geliştirilen "YÖK  Mobil" uygulaması kullanıma sunuldu.

Uygulamayı telefonlarına yükleyen kullanıcılar, YÖK'ün kurumsal  bilgilerine, duyuru ve haberlerine, akademisyen bilgilerine, Yükseköğretim  Program Atlası'na, dergi ve raporlarına, Tez Merkezi'ne, üniversitelerin  yayınladığı öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi kadro ilanlarına,  üniversitelerin iletişim bilgilerine ve konumlarına erişebilecek.

Uygulamayla, herhangi bir konuda yazılan tezlere, makalelere,  çalışmalara, patentlere ve sunulan bildirilere ulaşılabilecek. Öte yandan  kullanıcılar, Türkiye'deki fakültelere ve meslek yüksekokullarına kayıtlı öğrenci  sayılarına kadar pek çok bilgiyi öğrenebilecek. YÖK dergi ve raporlarına da  uygulamadan ulaşılabilecek.

Uygulamada kadro ilanları da bulunacak

Uygulamayla kadro ilanlarının takip zorluğu da aşılmış olacak.  Üniversitelerin öğretim üyesi dışındaki, araştırma ve öğretim görevlisi  kadrolarının ilanları da uygulamada yer alacak.

Uygulamadaki YÖK belge doğrulama bölümü sayesinde, e-Devlet  Kapısı'ndan alınan öğrenci ve mezun belgeleri de doğrulanabilecek.

YÖK Mobil uygulamasına gelecek dönemde "Denklik Belgesi", "Akademisyen  Belgesi", "Diploma Doğrulama", "Elektronik Kayıt", "ÖSYM Kılavuzunda Yer Alan  Programların Koordinat Bilgilerinin Haritalarda Görüntülenmesi" ve "KYK  Yurtlarının Koordinat Bilgilerinin Haritalarda Görüntülenmesi" gibi yeni  hizmetlerin eklenmesi planlanıyor.

Uygulama, Apple ve Google Play Store üzerinden indirilebilecek.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!