Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Yok böyle bir azim

DENİZLİ'nin Honaz İlçesi'ne bağlı Kocabaş Beldesi'nde yaşayan bedensel engelli 40 yaşındaki Ahmet Bilgin, tekerlekli sandalyeyle her gün tarlaya gidip yonca biçiyor. Bir leğenin içine oturarak elinde orakla tarlada ter döken Bilgin, "Küçük yaşta kaybettiğim bacaklarım nedeniyle aileme yük olmak istemedim" dedi.

Yok böyle bir azim

 

Kocabaş Beldesi'nde yaşayan Ahmet Bilgin, henüz 6 aylıkken yapılan iğnenin sinirlerini zedelemesi sonucu iki bacağını birden kullanamaz hale geldi. Ancak Bilgin, görenleri hayrete düşüren bir azimle yaşama sarıldı. Annesi Ayşe Bilgin ve evli olan kardeşi Huriye Selçuk'un ailesiyle aynı evi paylaşan Ahmet Bilgin'in çalışma azmi engel tanımadı. Bilgin ailesine ait hayvanlar için ekilen yonca tarlasına giden Ahmet Bilgin, diğer insanlar gibi çalışarak ter döküyor. Ahmet Bilgin, tekerlekli sandalyeyle gittiği tarlada, içine oturduğu bir leğen yardımıyla hareket edip elindeki orakla yonca biçiyor.

Yalnızca yonca tarlasında değil, sebze ve pamuk tarlalarında da aynı şekilde çalışarak ailesine katkı sağladığını dile getiren Ahmet Bilgin, "Küçük yaşta kaybettiğim bacaklarım nedeniyle aileme yük olmak istemedim. Kendimce bulduğum bu yöntemle onlara katkıda bulunduğumu düşünüyorum. Yaşamayı ve ailemi çok seviyorum. Tarlada tekerlekleri rahat hareket edemediği için tekerlekli sandalyeyi kullanmıyorum. Leğenin içine oturarak daha rahat çalışıyorum" dedi.

AKÜLÜ TEKERLEKLİ SANDALYE İSTEMİŞ, VERMEMİŞLER

Bilgin'in annesi ve kız kardeşi de onun çalışma azmiyle gurur duyuyor. Ancak ailenin en büyük üzüntüsü Ahmet Bilgin'in sahip olmak istediği akülü tekerlekli sandalyeyle ilgili ellerinden tutanın olmaması. Ahmet Bilgin, Kocabaş ve Denizli belediyelerine giderek akülü tekerlekli sandalye talebinde bulunduğunu, ancak olumlu yanıt alamadığını belirtip, "Akülü tekerlekli sandalye için gerekli yerlere başvuru yaptım. Ancak kimse benimle ilgilenmedi. Hayatım akülü sandalyeyle daha da kolay olur" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!