Yoğun kar yağışı 7 can aldı!

Ülkeyi beyaza boyayan şiddetli yağışın yol açtığı çığlar, hafta sonundan bu yana yedi can kaybına neden oldu.

Yoğun kar yağışı 7 can aldı!

Avusturya'da yoğun kar yağışı, özellikle kayak  merkezlerinin bulunduğu eyaletlerde yaşamı olumsuz etkilerken, son 4 günde ikisi  Alman vatandaşı 7 kişi yaşamını yitirdi.  

Meteoroloji ve Jeodinamik Merkez Enstitüsünden yapılan açıklamada,   ülkenin Salzburg, Tirol, Vorarlberg bölgeleri için yoğun kar yağışı nedeniyle  uyarı seviyesinin en yükseğe çıkartıldığı duyuruldu. 

Açıklamada, perşembe gününe kadar söz konusu bölgelerde 60  santimetreye kadar yeni kar yağışının beklendiği belirtilerek ulaşımın olumsuz  etkileneceği, çığ düşme tehlikesinin artacağı bildirildi. 

Cuma başlayan yoğun kar yağışının kayak merkezlerinin de bulunduğu Alp  Dağları eteklerinde etkili olduğu, son 4 günde ikisi Alman vatandaşı olmak üzere  7 kişinin çığ altında kalarak yaşamını yitirdiği ifade edildi. 

Son 4 günlük süreçte kimi bölgelerde kar kalınlığının bir buçuk  santimetreye kadar yükseldiği aktarılan açıklamada, yeni kar yağışıyla çığ  tehlikesinin artacağı, kara ve demir yolu ulaşımının aksayacağı uyarısında  bulunuldu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!