Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Yılmek kayıtları başladı

Yıldırım Belediyesi meslek edindirme kursları 2012-2013 yılı için hazırlıklarını tamamladı.

Yılmek kayıtları başladı

Yıldırım Belediyesi ve Yıldırım Kaymakamlığı-Yıldırım Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile okuma-yazmadan el sanatlarına, enstrümandan giyime, diksiyondan yabancı dile, kuaförlükten el sanatlarına kadar 34 farklı branşta kurs açan Yılmek, yeni kursiyerlerini bekliyor. Her yıl binlerce kursiyer yetiştiren Yılmek, vatandaşlara bir yandan meslek edindirirken, bir yandan da yeni hobi alanları edindiriyor. Yıldırımlı vatandaşların büyük ilgisini gören Yılmek kursiyerleri, sosyalleşip eğlenirken yeni bir şeyler öğrenmenin de keyfini yaşıyor.
Yıldırım Halk Eğitim Merkezi'nden alanında uzman eğitmenler tarafından verilen kursların kayıtları eylül ayı sonuna kadar Barış Manço Kültür Merkezi, mahalle muhtarlıkları ve Yıldırım Halk Eğitim Merkezi'nden yapılabilecek. Yılmek kursları ise Barış Manço Kültür Merkezi, Mahalle Konakları ve Yıldırım Halk Eğitim Merkezlerinde verilecek.
Her yıl binlerce Yıldırımlı'ya Yılmek aracılığı ile meslek edindirip istihdam sağladıklarını belirten Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, "Yılmek, Yıldırım Belediyesi'nin yaptığı önemli sosyal projelerden biri. Özellikle ev hanımlarının ve gençlerin ilgisini çeken Yılmek kurslarında her yıl onlarca vatandaşımız, yeni meslek kollarından eğitilerek işlere yerleştiriliyor. Yıldırım'da pek çok fiziki ve sosyal projeye imzamızı attık. Ne var ki kurslarımız birçok belediyeye örnek teşkil edecek disiplin ve kararlılıkla ilerliyor. Bu yıl da yeni kursiyerlerini bekleyen Yılmek ile yine birçok vatandaşımız iş sahibi olarak, ev bütçelerine katkıda bulunacak" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!