Yıllardır boş olan kale turistlere kiralanacak

İtalya'nın güneyindeki Abruzzo bölgesinde bulunan Roccascalegna köyü belediye başkanı, köydeki kalenin düğün ve diğer organizasyonlar için dünyanın her yerinden turistlere kiralanacağını söyledi.

Yıllardır boş olan kale turistlere kiralanacak

Belediye Başkanı Domenico Giangiordano, kalenin köy popüleritesini artırmak amacıyla 100 euroya kiraya verileceğini açıkladı.

Giangiordano, CNN'e yaptığı açıklamada Apenin Dağları'nın karlı zirvelerinden Adriyatik Denizi'ne kadar uzanan manzarayı gören kalenin kirasının oldukça uygun olduğunu söyledi ve "Hedefimiz para kazanmak değil, bu eşsiz ortamı yerel ekonomiyi ve popülasyonu canlandırmak için kullanmak istiyoruz" dedi.

'Gökyüzündeki Kale' olarak bilinen 700 metrekarelik mekanda bulunan şapel, eski zindanlar ve işkence odaları düğünler ve farklı organizasyonlar için kullanıma açılacak.

'Ölüm Vadisi' bölgesinde yer alan kaleye sadece yürüyerek gidilebildiğini ve doğal güzelliğine karşın turist çekmeyi beceremediklerini belirten Giangiordano, "Kale yıllardır boş. Sadece köpeklerin ve koyunların yaşadığı bir yer haline geldi" diye konuştu.

Belediye Başkanı ayrıca kalede düğün yapmak isteyenlere ulaşım ve yerel yemek servisi de yapılacağını söyledi.

Eşeklerin bile yokuşu çıkmakta zorlandığını söyleyen Giangiordano, gelin adaylarına topuklu ayakkabı giymemeleri uyarısında bulundu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!