Yıllar sonra aynı arabanın direksiyonunda

Ediz Hun,1965 yılında Osman Seden'in yönetmenliğinde çekilen başrollerini kendisinin, Türkan Şoray'ın ve İzzet Günay'ın paylaştığı "Elveda Sevgilim" filminde kullandığı 1960 Chevrolet Impala ile 50 yıl sonra tekrar buluştu.

Yıllar sonra aynı arabanın direksiyonunda

İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği'nce organize edilen etkinlikte, derneğin Kadıköy'deki merkezine 50 yıl önce kullandığı 1960 model Chevrolet Impala'yla gelen usta sanatçı Ediz Hun, klasik otomobil severlerle Yeşilçam sineması söyleşisi yaptı.

Kendisi için çok anlamlı bir gün yaşadığını söyleyen Hun, "İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği sayesinde bugün anılarım tekrar gözümün önünde canlandı.Türk sinemasında 150 civarında filmde çalıştım ve şimdinin klasik araçları sayılan o dönemin otomobilleri filmlerimizin olmazsa olmazlarıydı.Bugün de 1960 yılı yapımı Chevrolet Impala'yı kullanma fırsatını vererek,beni 50 yıl öncesinin eski İstanbul'una,Yeşilçam setlerine götürdükleri için dernek yönetimine sonsuz teşekkürlerimi sunarım" dedi.
İ

stanbul Klasik Otomobilciler Derneği Başkanı Serkan Okay ise Ediz Hun'u merkezlerinde ağırlamaktan onur duyduklarını ifade etti ve "Yeşilçam sinemasının bizlerin klasik otomobil sevgisinde büyük payı vardır. Bu nedenle merkezimizin bir köşesini Yeşilçam temasıyla dekore ettik. Kısıtlı imkanlarla olağanüstü güzel işler çıkaran ve günümüzde çok az rastladığımız samimi duyguları,gerçek aşkları, dostlukları bizlere uzun bir dönem yaşatan Türk sinemasına ve bu döneme üstün emekler veren Yeşilçam sanatçılarına minnettarlıklarımızı sunmak adına bugünü organize etmeye çalıştık. Bizler için unutulmaz bir gün oldu. Yeşilçam'a gönül ve emek vermiş usta oyuncularımızı merkezimizde konuk etmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!