Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

YILDIZINIZ BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Astroloji danışmanı İrem Su'dan burç yorumları...

YILDIZINIZ BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

KOÇ BURCU 27 MART 2011 YORUMU

Sevgili Koçlar, 27 Mart-21 Nisan tarihleri arasında Balık burcunda ilerleyecek Venüsün etkisini her zaman olduğu gibi olumlu ve dikkatli olunması gereken yönleriyle size izah etmeye çalışacağım. Venüs Balık burcunda astrolojik olarak yücelim gücü kazanır. Bu burçta güçlü pozisyonda olduğundan etkileri de doğal olarak rahatlatıcıdır. Neptünün dispozitör güç olarak 4 Nisan tarihinde Balık burcunda ilerlemesiyle bundan böyle Venüs-Balık burcu geçişlerini çok daha olumlu yönde değerlendirmemiz mümkündür. Genel anlamda sürece bakarsak, sizler için gizlilik dolu güçlü bir sevgi anlayışının hakim olacağı bir dönem olarak görebiliriz. İlişkiniz olsa dahi sizler bu dönemde fantezilerinizi paylaşmaktan, beraberce sakin, sessiz ortamlarda bulunmaktan hoşlanabilir ve beraberliğinizi özel, özgün tarzda yaşamak isteyebilirsiniz. Bu arada gizli bir ilişkiniz varsa veya saklı olarak yaşanması gerekiyorsa bu dönem bu gibi durumlarda oldukça etkilidir. Yalnız bunun ailevi sorunlara veya kendi aranızda bir takım problemlere yol açmamasına dikkat etmek gerekiyor. Yine bu dönem platonik aşklar bakımından ilginç bir süreç olabilir. Her ne kadar bir koç için ele geçirmek önemli olsa da, erişilmesi mümkün olmayan veya önünde engeller bulunan bir kişi dikkat çekici olabilir. Eğer böyle bir ilişkiniz varsa yine bu dönemde birbirinizle paylaşım isteği özel anları yaşamak zevki, gözlerden uzak bir yerlere gitmek gibi aktiviteler sizi cezbedebilir. Çünkü bu süreçte hassasiyetiniz artabilir. Genel yapınız gereği her zaman dik durmayı, güven içinde görünmeyi seven kişiler olarak bu süreçte içsel anlamda sevilmek, korunulmak ve içinizdeki çocuğun, karşınızdaki kişi tarafından keşfedilmesi hoşunuza gidebilir.

Gerçek hayatın karmaşası içinde Venüsün Balık burcu seyri bir tür rahatlama duygusunun hakimiyeti anlamı taşıyabilir. Yalnız tabi ki hayat devam ediyor, ihtiyaçların karşılanması ve diğer alanlardaki sorunları da düşünürsek yine de sorumluluklardan kaçış yok gibi. Ben bu dönemi duyguların gizlilik ve saklılık içinde sürdürülmesi adına önemli ve ilginç bir zaman dilimi olarak görüyorum. Kaldı ki Neptün Balık burcu seyri bunun bir göstergesi olarak bu yılın birkaç ayında ve 2012 sonrası etkili gözüküyor. Şefkatliliğiniz ve duyarlılığınız ön planda. Tabi ki bunun bilinmesini istemeyecek ve kimsenin sizin bu hassas duygularınızı anlamasını arzu etmeyecek olabilirsiniz. Fakat yüreğinizin içinde sevgiyle sarıp sarmalanmaya olan ihtiyaç bu süreçte öylesine sizi ele geçirir ki, ister istemez baştan çıkarıcı ve oldukça derin bir aşka özlem duyabilirsiniz. İlişkisi olmayanlar için bu dönem, dışarıdaki dimdik duruşunuza rağmen, ilginç ve oldukça romantik, cinsel yönden arzularınızın doruğuna varmanızı sağlayan, fakat bir o kadar yumuşak niteliklere sahip bir kişinin özlemini duyuyor olmanızdır.
Venüs Balık burcu seyrinde erotizm duygusu romantizm ile beraber arkadaşlık eder. Partnerinizle olan her türlü paylaşımınızda bu durum özellikle ön plandadır. İçinizi hoş eden, yasak ve şehvetli bir şekilde yaşanan her türlü paylaşım sizi kendinizden geçirebilir. Bu etki altında partnerinizin özellikle hoş ortamlar yaratması sizi büyülemeye çalışması garip bir gizemlilik içinde sizi kendinizden geçirmesi oldukça hoşunuza gidebilir. Kaba saba tavırlardan ziyade, size oldukça değer veren, yaşamı güzelleştirmeye çalışan hatta bir araya gelmenizin mümkün olmadığı birine aşık olmanız da olasılıklar dahilindedir. Bu kişi kendisini size istetmeyi, özletmeyi mutlaka başarmalı ve kendine has bir çekiciliği, büyüsü bulunmalıdır. Ancak unutmayalım ki, enerjiler bununla sınırlı değil. Venüsün bu geçişinde en önemli tarih 18 Nisanda gerçekleşecek Dolunay. Dolunayın gerçekleştiği gün saat 12:02 de, Venüs-Kuzey Ay düğümü ile zorlu bir görünüm yapacak. Bu nedenle ilişki konusunda gerçekleri göz ardı etmeden ve rehavete kapılmadan düşünmekte ve hareket etmekte fayda var. Karşınızdaki kişiyi lütfen iyi gözlemleyiniz. Gerçekten doğru bir kişi mi, ileriye dönük bir beraberlik yaşanır mı veya şu anda yaşadığınız ilişki geleceğiniz açısından ne kadar etkileyici bunu lütfen iyi düşününüz. Bu konuda Merkür geri hareketi size yardımcı olabilir. Deyim yerindeyse gözleri dört açmakta fayda var.

BOĞA BURCU 27 MART 2011 YORUMU

Sevgili Boğalar, 27 Mart-21 Nisan tarihleri arasında aşk hayatınızla alakalı konularda etkili olacak yöneticiniz Venüsün Balık burcu seyri duyguları hassaslaştırır, fedakarlık olgusunu güçlendirir, sevdiğiniz insanlara karşı fazlasıyla cömert davranmanızı sağlayabilir. Bu enerji altında yaşanabilecek aşklar, gerçek dünyanın çıkarlara dayalı, bencil ilişkilerinden son derece uzak olup, gayet saf, doğal duygularla bezelidir. Bu süreçte ilişkisi olan Boğalar, birlikte oldukları kişiye karşı gayet özverili davranabilir, onun her türlü sıkıntısında yanında olmayı isteyebilir, ilişki adına ellerinden geleni yapabilirler. Romantik duygular ön plandadır ve yaşanan güzelliklerin sanki büyülü bir ışığın altında parlamak kadar özeldir. İlişkisi olmayanlar ise, yaşamlarına girecek kişinin aynı bu tanımlamaya uyacak bir insan olmasını bekleyebilirler. Ayrıca bu enerji altında siz Boğalar arkadaşlık olgusunun ön planda olduğu bir ilişkiyi daha fazla tercih edebilirsiniz. Bu etki altında yardımseverliğiniz özellikle beraberlikte üzerinde en fazla durduğunuz olgulardan biridir. Dar günlerinizde yanınızda olacak bir kişinin varlığı, sizin için son derece önemli olup, kabalıktan ve sadece kendine yönelik düşünen kişilerden çok beğenseniz bile uzak durabilirsiniz.

Bu enerjinin bir başka yansıması ise, platonik aşklara olanak tanımasıdır. Ulaşılması zor kişiler veya bir araya gelmenizin mümkün olmadığı insanlar dikkatinizi çekebilir. Sizin gibi mantıklı bir kişinin böyle bir duyguyla başetmesi normalde mümkündür. Fakat bu dönemin kendi içindeki büyüsü, bu duruma mani olmanıza engel teşkil edebilir. Bu enerji kimi Boğalarda, hayatlarına girecek kişiyi, yaşadıkları sıkıntılı hayatı kendilerine unutturacak, zorluklarla mücadelelerinde yanlarında olacak bir kurtarıcı gibi görmelerine yol açabilir. Tabi ki bu durumun gerçek dünyanın kurallarıyla çoğu zaman uyuşmadığını bilmekteyiz. Fakat bir ruh hali olarak dikkat çekici olabileceğini düşündüğümden paylaşmak istedim. Şimdi gelelim bu etki altında dikkat edilmesi gereken noktalara. Öncelikle bu dönemde tüm Boğaların yaşanabilecek sorunlar karşısında mantıklı davranmaları tabi ki çok önemlidir. Çünkü bu enerji her ne kadar hoş gibi dursa da, sorunlarınızı çözme konusunda kaçış göstermeye yatkın olunabileceğinin de göstergesidir. Yani gerçekler ortadadır fakat her iki taraf da problemleri görmezden gelebilir. Bu durum ise tahmin edersiniz ki daha sonra başka türlü durumlara yol açar. Kimilerinizde ise bu enerji, yaşanan ilişkinin gerçekçi şekilde değerlendirilmesinden ziyade fazla abartılı ele alınmasına yol açabilir. Ki bunun sonu hayal kırıklığı anlamına gelebilir. Böyle bir durumla karşı karşıya gelmemek için yapmanız gereken, ne olursa olsun her zamanki gibi mantığınızı devrede tutmak ve gerçeklerin ışığı altında ilerlemeye çalışmaktır.Özellikle 18 Nisan tarihinde oluşacak Dolunayla birlikte aynı gün gerçekleşecek Venüs-Kuzey Ay düğümü zorlayıcı görünümü, gerek maddi ve gerekse ilişki anlamında ileriyi görebilmenizin önünde set oluşturabilir. Bilinçli hareket etmekte fayda var.
İKİZLER BURCU 27 MART 2011 YORUMU

Sevgili İkizler, 27 Mart-21 Nisan tarihleri arasında etkili olacak Venüs-Balık burcu geçişini hem genel yansımaları hem de dikkat edilmesi gereken yönleriyle ele almak istiyorum. Aşk evinizin yöneticisi Venüs öncelikle hem iş hem de duygu dünyanızla alakalı konularda sizi rahatsız eden durumları geride bırakma isteğinizin göstergesi olarak önem taşıyor. Yani hayatın zorlu yanlarından ziyade, farklı ve güzel yanlarını hissetmek, moralinizi bir şekilde yükseltmek, maddi açıdan refaha ulaşmak arzusu bu tarihlerde oldukça yoğun. Zaten yeteri kadar dış dünyanın zorluklarıyla mücadele ederken aşk konusunda kendinizi kurban durumunda hissetmek istemezsiniz. Özellikle kafanızın içinde iş hayatınızla ilgili meseleler öylesine etkili ki bu tarihler arasında çelişkili davranışlar göstermeniz mümkün. Kimi zaman sanki herşey yolundaymış gibi özverili davranarak ilişkinizin tüm sorumluluklarını almaya hazır, bazen de sadece ortama ayak uydurmak adına rol yapabilirsiniz. Çekiciliğiniz karşı cins üzerinde gayet etkili olmasına rağmen, iç dünyanızda hangi yönde karar vermeniz gerektiğini bilemez halde olabilirsiniz veya içinde bulunduğunuz şartlara göre kendinizi ayarlamaya çalışabilirsiniz.


Aslında hiçbir şey kafanızın içinde tam belirlenmiş gibi değildir. Bu etki altında bazen, yaşadığınız ilişki veya partnerinizin sizi yönlendirmesine veya yönetmesine bile izin vermeniz mümkündür. Aslında her şeyin farkındasınızdır fakat olaylara müdahale etmek yerine izlemeyi tercih edebilirsiniz. Bu durum biraz bulanık durumların yarattığı bir psikolojik haldir. Bir yandan iletişimsel olarak beklemede kalıp iş durumunuzla ilgili düşünürken, aşk konusunda aktif ve kararlı hareket etmeniz pek mümkün olmayabilir. Venüs Balık burcu seyri gördüğünüz gibi, sizler için yavaşlama ve bir o kadar da bağımlılıklarınız çerçevesi içinde hareket edeceğiniz zaman anlamı taşıyor. Bu enerji altında yapılması gereken her şeyden önce gerçekçi hareket etmek ve ne olursa olsun mantığınızın sesini dinlemektir. Kendinizi en iyi siz bilirsiniz. O nedenle sizin çevrenizde oluşan durumlar karşısında öncelikle kendi iç dünyanızdaki sorgulamaları iyi yapmanız lazım. Ben ne yönde ilerlemeliyim ve hangi durum benim için çok daha mantıklı. Bunun hesabını iyi yapmalı, Venüs Balık burcu seyrinin yaratacağı fantezi dünyası içinde kaybolmak yerine gerçekçi davranmaya özen göstermelisiniz. Venüsün bu geçişinde dikkatli olunması gereken tarih 18 Nisandaki Dolunaydır. Dolunayın gerçekleşmesinden sonra saat 12: 02 de Venüs-Kuzey Ay Düğümü ile zorlayıcı bir görünüm yapacaktır. Bu görünüm, özellikle eşleşim haritasında Ay düğümü ve Venüs açıları zorlayıcı olan çiftlerde, ilişkinin geleceğiyle ilgili oldukça dikkat edilmesi gereken bir etkidir. Bu durumda bilinçli hareket etmeniz, hedefleriniz konusunda birbirinizle konuşmanız, el birliğinde bulunmanız eğer ilişki çoktandır problemli ise çatışmalardan uzak durmanız son derece önemlidir. Unutmayalım ki, Merkür ve Satürn geri hareketi devam etmekte. Bu tarihte vereceğiniz yanlış ve aceleci bir karar daha sonra problem oluşturabilir. Lütfen sakin olunuz.

YENGEÇ BURCU 27 MART 2011 YORUMU

Sevgili Yengeçler, 27 Mart-21 Nisan tarihleri arasında astrolojik olarak yüceldiği burçta seyrine başlayacak Venüsün etkisini önce genel yansımaları ve ardından dikkat edilmesi gereken yönleriyle izah etmeye çalışacağım. Bu yıl ki geçişin bir başka olumlu yanı, 4 Nisan tarihinden itibaren Neptünün yöneticisi olduğu Balık burcunda ilerlemesidir. Bu sayede Venüs-Balık burcu geçişleri bundan böyle hem sevgi hem paylaşım anlamında kıymetleniyor. Sevgili Yengeçler sizin gibi duyarlı ve etkilenirlik düzeyi yüksek kişiler için, Venüs Balık süreci bana göre ilahi bir yardımın, insanlarla sevgi ve şefkatle sarılmanın, inancınızı yükseltmenin, sınırsızlık özlemini yüreğinizde tadabilmeniz, hayata çok daha bilgece yaklaşmanız anlamında son derece olumludur. Sevgi duygusu yüreğinizin içinde öyle bir çiçek açar ki, umutsuzluk artık gerilerde kalır. içinde ilişki kurma ve şefkat hisleriyle örülü bir tarzda sürdürme açısından renklidir. Bir pembe tülün ardından hayata bakmak gibi olan Venüs balık süreci, doğaldır ki, bir yanıyla dikkatli olunması da gereken dönemlerdir. Çünkü bu etki altında huzurlu ve herkesin birbirine iyilik ve güzellikle yanaştığı bir dünya arayışı yüksektir. İnsan ister istemez hayatı olumlu yönleriyle görmek, yaşamak ister. Yine böyle bir geçişte hoşgörü içinde insanları kucaklamak mümkündür. Tartışmalardan uzak durulur, şükür duygusu yükselir ve maneviyat ön plana gelir. Tabii ki dikkat edilmesi gereken noktalar da vardır. Sözgelimi görmezden gelinen sorunlar, hayali hedefler yanılgılara sebep olabilir. İnsan sanki fantastik bir dünyada yaşıyormuş gibi hayatı ele alabilir. Kolaylıkla aşık olunur veya kolaylıkla kandırılabilir. Ancak ne olursa olsun böyle bir geçiş rahatlatıcı, sakinleştirici, ruhunuzu renklendirici ve moral kazandırıcıdır. Partnerinize karşı büyülenmeniz mümkündür. Hatta daha önce fark edemediğiniz bir güzelliğe veya çekiciliğe sahip olduğunu bile düşünmeye başlayabilirsiniz. Bu durum çok güzel görünen bir kadının makyajını sildikten sonraki haline benzer. Gördüğünüz sanki o değildir. Bu yüzden bu süreçte baktığınız veya sizi etkileyen her kişiyi dikkatlice inceleyiniz. İlişkisi olanlar için bu dönem evlilik kararı almak veya psikolojik olarak bu yönde bir karar almaya dönük düşünceler içinde olmanızdır. Mistik yolculuklar yapmak, dini vecibeleri yerine getirmek veya inancınızı farklı içsel yolculuklar yaparak geliştirmek mümkündür. Dünyanın tüm kirlilikleri geride kalmış gibi hissedeceğiniz deneyimler yaşamanız doğaldır. Yüksek eğitiminizde sorunlarınız olan insanlarla şefkat, sevgi birliği içinde çözüm yolu bulmanız kolaylaşabilir.

Sosyal ilişkileriniz bu dönemde güçlenebilir, sizinle aynı düşünce veya felsefede olmasa da çevrenizdeki kişileri sevgiyle kucaklayabilirsiniz. Duygu dünyanız açısından yaşadığınız ilişki son derece önemli hale gelebilir. Beraberliği olmayanlar bu süreçte başka bir şehirde yada ülkede yaşayan kişilerle irtibatta bulunmak kolaylaşır, hatta içlerinden bir tanesi dikkatinizi çekebilir. Hatta aradığınız tüm ilgi ve sahiplenilme duygularını bu kişi aracılığıyla yaşamanız mümkün hale gelebilir. Yolculuklar yaparak yeni tanışmalar gündeme gelebileceği gibi, uzak bir şehirde yaşayan sevdiğiniz kişiyi ziyaret ederek hasret gidermeniz size keyifli bir zaman geçirtebilir. Şimdi gelelim Nisan ayında dikkat edilmesi gereken tarihe. Dolunayın gerçekleştiği 18 Nisan tarihinde Venüs-Kuzey Ay Düğümü ile zorlu bir görünüm oluşturacak. Bu görünüm tabii ki önemli. Peki nelere dikkat etmek gerekiyor. İş hayatınızla ilgili konularda hedeflerinizi bilinçli bir şekilde gözden geçirmek, hayattan umudunuzu kesmeden yaşamınızı dört elle kucaklamak. Özellikle iş verimliliğiniz, sağlığınız açısından bu çok önemli. Kendinizden ne kadar emin olursanız her konuda başarılı adımlar atabilirsiniz.

ASLAN BURCU 27 MART 2011 YORUMU

Sevgili Aslanlar, 27 Mart-21 Nisan tarihleri arasında Balık burcunda ilerleyecek Venüsün yansımalarını önce genel daha sonra da dikkat edilmesi gereken yönleriyle size izah etmeye çalışacağım. Bu yıldan itibaren Venüs-Balık burcu geçişleri Neptünün yönettiği Balık burcuna girişiyle tüm insanlık adına gayet olumlu bir ışıktır. Venüsün hem yüceldiği burçta ilerleyişi hem de Neptün tarafından güçlü bir şekilde dispozite edilişiyle bana göre kargaşalar, çatışmalar, kötülükler büyük oranda azalabilir. İnsan tekamül yolunda ilerlemeyi, kendi gerçeğine sahip olmayı, insanca yaşamayı, başkalarını sevgi ve merhametle sarabilmeyi ve sorunlarını inanç içinde çözebilmeyi Neptün sayesinde başarabilir. Ben gökyüzündeki bu güçlü ışığın, şu aralarda yaşanmakta olan olumsuzlukları gidereceğini inanıyorum. Yeter ki el ele tutuşmayı bilelim. Her zaman çevrenizdeki insanlara elinizden geldiği kadar cömertçe yardım etmekten hoşlandığınız için, bu süreçte siz de bunun karşılığını başkalarından destek görerek alabilirsiniz. Yalnız dikkatli olmanız gereken durumlar söz konusudur. Eğer maddi anlamda zor bir süreç geçiriyorsanız ve gerçekten ciddi bir sıkıntı içindeyseniz bu dönem içinde başkalarıyla olan ilişkinize önem vermeyi, eşinizi, ortağınızı ve size destek olan insanları sevgiyle kucaklamayı biliniz. Çünkü huzurlu bir yaşam sürmeniz için para ne kadar gerekli ise, maneviyat da o denli önemlidir. Sizler bu enerji sayesinde dışarıdan yardım görebilirsiniz veya siz de aynı şekilde destek olabilirsiniz.

Bu kimi zaman ortak yapılacak bir iş için el sıkışmak, kimi zaman banka kredisi alarak rahatlamak veya birileri yardımıyla borç istemek gibi bir durum olabilir. İşte bu gibi hallerde, her şey gözünüze tozpembe görünebilir ve siz farkında olmadan yüklüce bir miktar borcun altına girebilirsiniz. Öncelikle bu enerjinin gözünüzü boyamasına izin vermeyiniz, mantıklı düşünmeyi de ihmal etmeyiniz. Eşiniz ve iş ortağınızın parasal konulardaki davranışlarını dikkatlice gözden geçiriniz ve aranızdaki paylaşmada sorun yaşanmaması için gözünüzü dört açınız. Bu geçişte en önemli tarih, 18 Nisanda yani Dolunayın meydana geldiği gün saat 12:02 de Venüsün Kuzey Ay düğümü yapacağı zorlayıcı görünümdür. Bu görünüm, gerek aşk hayatınız gerekse ilişkinizdeki her türlü paylaşım anlamında yaşanması muhtemel bir gerilimin işaretidir. O nedenle lütfen dikkatli olunuz ve gereksiz yere birbirinizi kırmayınız. Birbirinize olan bağımlılığınızı gözden geçiriniz, hayal kırıklığı yaratabilecek davranışlardan uzak durunuz. Bunlar beraberliğinizin geleceği açısından zorlayıcı olabilir.

BAŞAK BURCU 27 MART 2011 YORUMU

Sevgili Başaklar, 27 Mart-21 Nisan tarihleri arasında Balık burcunda ilerlemesini sürdürecek Venüs etkisini önce genel anlamda inceleyeceğim. Ardından dikkat edilmesi gereken noktalar üzerinde duracağım ve son olarak Nisan ayında hangi tarihlere dikkat etmek gerekiyor bunlardan bahsedeceğim. Sevgiyi başka bir insanla paylaşım anlamında etkili olan Venüs astrolojik olarak Balık burcunda yücelir. Bir başak için mükemmellik duygusu her zaman ön plandadır. O aşık olsa dahi, mantığını devreden çıkarmadan duygularını denetim altına almayı başaran bir burçtur. Venüs her ne kadar karşıt burcunuzda ilerlese de, Balık burcunda güçlü olduğu için aşka bakış açınızı her ikiniz adına dengelemeniz adına size gayet olumlu enerjiler sürebilir. İlişkisi olanlar bu dönemde karşılıklı olarak sevgi birliğini sağlamlaştırmak, sorunları birlikte çözüme kavuşturmak için el ele verebilirler. Ancak yine de gerçekçi davranmayı ihmal etmemek lazımdır. Bu enerjinin olumlu olabilecek yanlarından birisi de, hem kendi kimliğinizi olduğunuz gibi sergilemeniz hem de partneriniz aracılığıyla duygusal yönden tatmin olmanızdır. Böyle bir enerji altında birbirinizin ruh eşi olduğunuzu bile düşünebilirsiniz. Ayrıca Venüsü dispozite eden Neptün 4 Nisan tarihinde Balık burcunda ilerleyeceği için doğal olarak bundan böyle Venüsün her Balık geçişinde olumlu tesirleriyle karşılaşmanız mümkün. Yorumun başında da değindiğim gibi her enerjinin olumlu ve dikkat edilecek tesirlerini iyi bilmek lazım. Neptün hayal dünyasının kapılarının ardına açılması ve gerçek dünyanın üstüne bir sis perdesinin gelmesi gibi bir etkiye sahiptir.

Yani partneriniz size bağımlı gibi dursa da veya gerçekten kendini size ve ilişkinize karşı böyle hissetse de, aslında ne yaptığını bilmez bir halde de olabilir. Siz kimi zaman bunun farkına varabilirsiniz kimi zamansa gözleriniz boyandığı için gerçeği fark edemeyebilirsiniz. O nedenle olumlu geçecek bu süreci yaşarken dikkatli olmayı da ihmal etmemek lazım. İlişkimizi şöyle hakikatleri göz önüne alarak bir analiz etmekte fayda var. Bu sizi yanılmaktan koruyabilir. İlişkiniz yoksa bu süreçte karşınıza oldukça etkileyici birinin çıkma ihtimali yüksektir. Bu kişi başınızı döndürebilir ve aradığınız sevgiyi size sunabilecek bir kişi gibi görünebilir. İlginç bir ilişkidir, fakat kalıcılığını iyi irdelemek gerekir. Evli veya uzun süredir ilişkisi devam edenler bu süreçte ömür boyu beraber yaşama kararı alabilirler. Eğer bugüne dek ilişkiniz birçok badireden geçmiş ise ve temeliniz gerçekten güçlüyse bu kararı vermenizde belki sakınca yoktur ama her detayı partnerinizden ziyade sizin mercek altına almanız faydalı olabilir. Nisan ayında Venüs-Balık burcu geçişinde dikkat edilmesi gereken tek tarih 18 Nisan. Dolunay saat 05:44 de oluştuktan sonra saat 12:02 de Venüs-Kuzey Ay düğümü zorlu görünümü bizleri etkileyeceğinden, hem ilişkinizi geleceğe taşımada, hem iç dünyanızda yapmak istediklerinizi yerine oturtma anlamında düşünmelisiniz. Bu ilişki gerçekten sizin için doğru mu? Birbirinizi seviyor musunuz, bir ömrü birlikte geçirebilecek kadar saygı-güven-sevgi üçlüsüne sahip misiniz? İlişkisi yeni başlayanlar ve sorunlu çiftlerin de bunu çok iyi analiz etmesi lazım.

TERAZİ BURCU 27 MART 2011 YORUMU

Sevgili Teraziler, 27 Mart-21 Nisan tarihleri arasında Balık burcunda ilerlemesini sürdürecek yöneticiniz Venüs, günlük hayatın verimli bir şekilde planlanmasında, iş-sağlık-özel yaşamınızla ilgili gerekli ve gereksizlerin gözden geçirilmesinde, fedakarlıklarınız ve bağımlılıklarınızın ele alınmasında önem arzeder. Venüs Balık burcunda yüceldiği için doğal olarak kişi böyle bir etki altında şefkat ve merhamet duygularıyla hayata ve insanlara yaklaşır ve yaşamın zorluklarından kimi zaman kaçmak isteyebilir. Bu enerji sıradan dünyanın kuralları, yasakları ve karmaşasına rağmen içinizdeki yaşam sevincini ve inancını yükseltici bir etki yaratabilir. Huzur ve güvenliğinizi en fazla hissetmek istediğiniz alan iş ortamınızdır. Hem maddi hem de manevi açıdan yeni adım atacağınız veya devam eden ilişkilerinize dikkat etmeniz, özen göstermeniz halinde bir çok faydalar görmeniz mümkündür. İş hayatınızla ilgili konularda da etkili olan Venüs, sözgelimi birlikte görev yaptığınız aynı ortamda çalıştığınız insanlara karşı ılımlı, sevgi dolu olmanızı sağlayabilir. Sizi onların gözünde ılımlı bir kişi haline getirebilir. İçinizdeki sevgi gücü artacağından moral duygunuz da otomatik olarak yükselir ve eğer sağlık problemleriniz varsa bu dönemde azalmaya başlar. Daha önceden bir türlü anlaşma zemini bulamadığınız kişilerle, problemleri ortak olarak çözmeye çalışacağınız için, bu aranızdaki bir bağ oluşturabilir. Garip bir şekilde ve beklemediğiniz anlarda gelen ilahi yardımlar söz konusu olabilir.

Duygu dünyanız açısından da ilginç gelişmeler oluşabilir. Örneğin iş ortamınızda birlikte çalıştığınız bir kişinin size olan yaklaşımlarında daha özel tavırlar oluşabilir veya sizin bazı sıkıntılarınız bu kişi sayesinde azalmaya başlayabilir. Evliliğinizde sorunlar varsa bir başkasının ılımlı tavırları karşısında etkilenmeniz mümkündür. Yalnız her burcu yazarken belirttiğim gibi, Neptün idaresindeki Venüs bir göz boyayıcı olabilir. Yani her karşınıza çıkan teklif veya kişi göründüğü kadar olumlu olmayabilir. Bu nedenle dikkatli olmayı ihmal etmemek her zaman faydalıdır. Beslenme düzeniniz açısından önemlidir. Çünkü tat alma ve lezzetli yiyeceklere karşı yükselen bir iştah söz konusu olabilir ve siz farkında olmadan kilo alabilirsiniz. O nedenle çantanızın veya dolabınızın bir kenarında atıştırmalık yiyecekler bulundurmak faydalı bir yöntem olabilir. Staj görmekte olan kişiler için bu dönem diğer insanlara şefkat göstermek, yardımcı olmak gibi meslek dallarından birini kapsayabilir. Nisan ayında Venüs-Balık burcu geçişinde dikkat edilmesi gereken tarih, 18 Haziranda burcunuz üzerinde oluşacak Dolunay ve aynı gün saat 12:02 de Venüsün Kuzey Ay düğümüyle yapacağı zorlu görünümdür. Bu görünüm hem çevrenizle olan iletişiminiz, hem kendiniz adına koyduğunuz hedefleriniz hem de iş hayatınız, sağlığınız konularında alacağınız kararlar anlamında etkilidir. Her şeyi dikkatlice gözden geçirmekte fayda var.

AKREP BURCU 27 MART 2011 YORUMU

Sevgili Akrepler, 27 Mart-21 Nisan tarihleri arasında yüceldiği Balık burcunda ve aşk evinizde seyrini sürdürecek olan Venüsün etkilerini öncelikle genel olarak, ardından Nisan ayında dikkat edilmesi gereken tarih şeklinde ele alacağım. Venüs-Balık burcunda öncelikle aşkı hissetmek ve hissettirmek anlamında gayet şefkatli ve ılımlı bir sürecin işaretidir. Ayrıca bu yıl ki geçişi ve bundan sonrasında dispozitör gücü Neptün tarafından desteklendiği için olumlu tesirleriyle karşılaşmanız gayet mümkündür. Umarım bu tüm Akrepler için geçerli olsun. Bunu çoktandır hak ediyorsunuz çünkü. Sevgi, şefkat ve ruh eşi kavramlarının ön planda olduğu bu geçişte aşkı, hem romantik anlamda yaşayabilir hem de pembe bir tülün ardından hayatı izleyebilirsiniz. Sizin gibi tutku yönü güçlü, cinselliği yüksek ve dönüşümde bulunma kabiliyeti ile donatılmış kişiler için bu dönem yüreğinizin derinliklerin keşfi açısından da gayet olumludur. Sınırsızlık özlemi ve gerçek dünyanın kurallarından uzaklaşma hevesi içinde yaşanan ilişki, birçok şeyi aynı anlarda hissetmenin tadını yaşamanızı sağlayabilir. Ayrıca haz duygunuz belki de bugüne dek hissetmediğiniz kadar yükselebilir. Kısaca bu zaman aralığı sorunlardan kaçmak adına etkilidir ve bir o kadar da, bağımlılık içerir. Şimdi gelelim bu dönemde dikkat edilmesi gereken noktalara. Bunları bilelim ki, önlem almamız mümkün olsun. Yanılgılar, pembe düşler, görmek istediğiniz gibi aşkı ele alma, ilişkiyi fazlasıyla idealize etme veya birlikte olduğunuz kişiyi aşırı yüceltme bu dönemin yansımalarından birkaçı olarak dikkat çekicidir. Oysaki sevgilinizin yanlışları, eksikleri varsa, bunları görmezden gelmemek lazımdır. Sorunlarınız varsa çözülmelidir. Ancak bu enerji nedeniyle siz bunlarla uğraşmak değil, hayali bir dünya yaratarak kendinizi teselli etmeye kalkışabilirsiniz.

Olumlu tesirleri fazla tutmaktan yanayım. Sanırım bu hassas biri oluşumdan kaynaklanıyor. Venüs Balık burcu seyrinde sanatsal hobileriniz veya sanatla alakalı işleriniz adına gayet destekleyicidir. İlham gücü verebilir ve siz gayet olumlu çalışmalara imza atabilirsiniz. İlişkiler genel anlamda herhangi bir ortamda paylaşılan aktiviteler sayesinde kurulabildiği gibi, hiçbir girişimde bulunmadan da ayaklarınıza gelebilir. İlişkisi olanlar bu dönemde hem erotizmin doruğuna çıkarlar hem de sınırsızlık içinde her hazzı yaşanabilir olarak görebilirler. Yani dünyanın zorlayıcı kuralları bir kenara bırakılır kelime yerindeyse fantastik bir dünyanın kapılarını aralanmak istenir. Çocukları olanlar için etkili bir süreçtir. Onlara karşı daha bağımlı hale gelebilirsiniz ve her türlü empatide bulunarak aranızdaki ilişkiyi düzene koyabilirsiniz. Borsa, şans oyunları gibi alanlara yönelme başlayabilir. İnsan ister istemez büyük paraları hayal edebilir veya elindeki parayı tutmakta zorlanabilir. Nisan ayında Venüs açısından en önemli tarih 18 Nisandaki Dolunayla birlikte aynı gün saat 12:02 de gerçekleşecek Venüs-Kuzey Ay düğümü zorlayıcı görünümü, doğal olarak aşk hayatınız ve kazanç anlamındaki tüm işlerinizi tekrar gözden geçirmeniz, gelişiminizin önünde engel oluşturan noktaları ele almanız yerinde olur. Böylece gelecekte yaşanabilecek sorunların, yanılgıların önüne geçmiş olursunuz.

YAY BURCU 27 MART 2011 YORUMU

Sevgili Yaylar, 27 Mart-21 Nisan tarihleri arasında Balık burcunda seyrine başlayacak Venüs hayatın güzel yanlarını hissetmemizde, sınırsızlık özlemini yüreğimizin içinde oluşturmamızda, ruhsal yönden kendimizi ve içinde yaşadığımız dünyayı ele almamızda gayet etkili bir geçiştir. Bu yıl itibariyle Venüsü dispozite edecek olan Neptün yönettiği Balık burcunda ilerlediği için doğal olarak şifa bulmak ve sıkıntılarımızı yavaş yavaş gidermeye çalışmak mümkün hale gelir. Öncelikle Venüsün Balık burcundaki bu geçişinin yansımalarından söz edeceğim daha sonra dikkat edilmesi gereken noktaları sizlerle paylaşacağım. Bu seyir, sizin gibi neşeli, canlı, pozitif açıdan hayata bakmayı seven burç mensupları için etkili olmasının yanında içsel anlamda sakin kalmak, huzur bulmak için eviniz sınırlarında ve aile üyelerinizle sevgi, şefkat hisleriyle örülü bir tarzda ilişki kurmak açısından olumludur. Hani hep yollardasınızdır ya, keşfetmenin tadına varmak için yüreğiniz hep çarpar ya, şimdi sakin bir limanda dinlenmek ihtiyacınız yoğunlaşabilir. Sizler için yaşamak demek umut demektir, yarın güzel olacaktır diye bugünü hoş geçirebilmektir. Sizler olmasaydınız belki de inancı güçlü tutmak, içimizdeki çocuğu keşfetmek, hayatı tadında demlemek mümkün olamazdı. Neptün idaresindeki Venüs süreci de işte bu yüzden size hizmet etmek adına evinizin, ruhunuzun derinliklerine sızmak için emrinize amade. Ailenizi kucaklamak, bütün sorunların üstesinden gelebilmek, belki de yeni bir evde yeni bir yaşamı kucaklamak adına sizi teşviki edecek bu enerjiden yararlanmak için, bu sabah pencerenizi güne açarken derin bir nefes alarak bir dilek tutunuz.

Bu sizi değişimlerde bulunmanız, görünmeyen güzellikleri yanı başınızda hissetmeniz adına sunulmuş bir gökkuşağı anlamı taşıyabilir. Şimdi etrafınıza güzellikleri toplayın, evinizi çiçeklendirin ve baharın kokusunu teninizde hissedin. İllaki yıldönümü veya herhangi bir belli günü kutlamak için beklemeyin, yaşadığınız için nefes aldığınız için ve hayal edebildiğiniz için kendinizi kutlayın. Çünkü hayat her şeye rağmen güzeldir. Yeter ki umut etmesini ve umut ettiklerimizi gerçeğe dönüştürmemizi sağlayacak iç sesimize kulaklarımızı tıkamayalım. İnancımızı güçlü tutalım ve kendimize güven dolu bir yarın hazırlamak için öncelikle bugünü sevinçle karşılayalım. İşte bu süreç size umutlarınızı çoğaltmanız adına yeni ilişkiler, yeni heyecanlar ve yeni renkler sunabilir. Şimdi gelelim dikkat edilmesi gereken noktaya. Öncelikle 18 Nisan tarihinde Terazi burcunda oluşacak Dolunayın hemen akabinde saat 12:02 de Venüs-Kuzey Ay Düğümü ile zorlu bir görünüm yapacak. Bu durumda sizin ileriye yönelik almayı düşündüğünüz kararları ve ailenizle alakalı mevzuları bilinçli bir şekilde gözden geçirmeniz lazımdır. Ne bağımlılıklarınızın kurbanı olmalı ne de acil ve üzerinde düşünmeden kararlar vermemelisiniz. Bastığınız yeri iyi bilmek lazım. Bu nasıl olur? Abartılı hareket etmeyerek ve sırf huzur bulmak için yanlışa doğru demeyerek. Pembe gözlüklerle değil, şeffaf şekilde hayata bakarsanız bugünü daha olumlu yönde geçirebilirsiniz.

OĞLAK BURCU 27 MART 2011 YORUMU

Sevgili Oğlaklar, 27 Mart-21 Nisan tarihleri arasında Balık burcunda ilerlemesini sürdürecek Venüs etkisini öncelikle genel yansımaları ve ardından dikkat edilmesi gereken yönleriyle sizlere izah etmeye çalışacağım. Venüs bu yıl itibariyle dispozitörü Neptün tarafından güçlü bir şekilde uyarılmaya başlayacak. Böylece siz Oğlaklar yakın çevre, eğitim hayatı, medya yayın faaliyetleri, mistik konular, sevgi, şefkat hisleriyle hayatı kucaklayabilir hale geliyorsunuz. Yani çevrenizdeki insanlara şifa oluyor, onların da sizin gerçek değerinizi anlamaya başladıklarını hissediyorsunuz. Venüs-Balık burcunda astrolojik olarak yücelme gücü kazanır. Hayatın lezzeti, güzellikleri, başarısı ve mutluluğunu hissetmemiz adına etkili olan, bizleri tüm insanlarla kaynaştırmak adına enerjiler sunan Venüs, inancınızı yükselttiği gibi, size huzur ve ılımlılık tarzında bir enerji sunar. Bu sayede moral gücünüz ve kendinize olan güveniniz artar. Bir oğlak için hayat çoğu zaman meşakkatli geçer, çetindir ve sınavlarla doludur. Çünkü o bu zodyakın en üst bölümünde yer alır ve tüm burçlara bilgeliğiyle örnek olur. Sabır en büyük ibadet olduğuna göre, Oğlaklar da sabır ve zamanın efendisi olarak her türlü güçlüğün üstesinden gelebilirler. Yeter ki, karamsar düşünmesinler. Bardağın boş değil dolu tarafını görmeye çalışmak, kendine güven duymak veya kendinden şüphe etmemek bütün felsefelerin özünde gizli bir sırdır. Eğer siz olmasaydınız, belki de temel atmak, sağlamlaştırmak ve sabretmek gibi olguları burçlar olarak öğrenmemiz mümkün olmazdı. O zaman neden korku duyasınız ki? Merhamet duygunuzun yükselmesi, içinizdeki inancın büyümesi sonucu kendinizi dış dünyada yeteneklerinizle gösterebilir, olumlu duygularınızla kendinizi rahatlatabilirsiniz.

Sinema, sahne sanatları, iletişim, haberleşme, yolculuklar kanalıyla değişik insanlarla tanışabilir, farklı yönlerinizle kendi vizyonunuzu güçlendirebilirsiniz. Zihinsel açıdan kendinizi dinlendirebilir, becerilerinizi geliştirebilir, hayatı daha farklı bir şekilde hissedebilirsiniz. Ruhunuzdaki güzellikleri insanlarla paylaşabilir, aslında ne kadar duygusal bir insan olduğunuzu gösterebilir, bunu yazıya, söze dökerek sunabilirsiniz. İlham gücünüzün artışı, sezgilerinizin yükselmesi sanatsal konularda da sizi destekleyebilir. Kısa yolculuklar yaparak, egzotik yerler keşfedebilir, hafta sonları deniz kenarında dinlenebilir, tüm stresinizi ve kışın ağırlığını üzerinizden atabilirsiniz. Şimdi gelelim bu geçişte dikkat etmemiz gereken tarihe. 18 Nisan saat 12:02 de Venüs-Kuzey Ay düğümü zorlu etkisini deneyimlerken, aynı gün oluşan Dolunayı değerlendirirken şu noktalara önem vermek gerekiyor. Ben nasıl bir çevrede yaşamak ve kendimi hangi konularda geliştirmek istiyorum. Bu soruya cevap verirken öncelikle hayatınızın iplerini elinizde tutmak için gerçekçi hareket etmeniz gerektiğini unutmayın. Sakın ola ki, insanlar sizi sevsin veya sizi takdir etsinler diye kendinizden fedakarlık etmeyin. Ayrıca kişisel gelişiminiz açısından ne gibi eksikleriniz var bunları tek tek gözden geçirin. Ne kadar sakin ve ne kadar kendinize malik olursanız bu tarihi gayet olumlu bir şekilde geçirirsiniz.

KOVA BURCU 27 MART 2011 YORUMU

Sevgili Kovalar, 27 Mart-21 Nisan tarihleri arasında Balık burcunda ilerlemesini sürdürecek Venüs bu burçta astrolojik olarak yücelmiştir. Yani gücü oldukça yüksektir. Şimdi beraberce bu geçişin genel tesirlerini ardından dikkat edilmesi gereken noktalarını sizlere izah etmeye çalışacağım. Ancak her burca yazdığım gibi bir olumlu haberim var. Venüs bu yıldan itibaren her Balık geçişinde yöneticisi Neptün tarafından desteklenecek. Neptünün yönettiği Balık burcunda ilerlemesi tabii ki şifa, ılımlılık, şefkat ve empati duygularının öne çıkışı anlamına geliyor. Aşk ve ilişki kurma gücümüzü, bir başka insanın varlığını hayatımıza uyarlamamızı sağlayan Venüs-Balık burcu geçişi parasal konularda da destekleyicidir. Bir kova için özgürlük hayatın merkezidir. O, daima farklılıklarına, bireyselliğine, orijinal özelliklerine sahip çıkmalı ve sürüye dahil olmadan kendi ipleriyle hayata tutunmalıdır. İçinizdeki özgürlük kıvılcımını büyütecek olan en önemli koşul değişim rüzgarlarına doğru kendinizi ayarlamaktır. Eğer bunu yapamıyor iseniz bilin ki, başkalarının idaresi altında yaşamaya mecbursunuz. İşte Venüs Balık süreci sizin ham yeteneklerinizi güce dönüştürmenizi sağlayacak girişim ve yenilenme gücü getirebilir. Çevrenizle kurduğunuz özel ilişkiler size hem maddi hem de manevi açıdan zenginlik getirebilir. Karşınıza çıkacak fırsatlar gayet etkilidir ama dikkat etmeniz gereken konu, bunlardan zamanında yararlanmaktır. Maddi açıdan güçlenmeniz, yaptığınız bir çalışmanın karşılığını almanız, evlilik yoluyla paraya kavuşmanız mümkündür.

Bu süreçte kişinin artan maddi geliri, harcamaya yönelik tavırlarını düzenlemediği takdirde zorluklara da neden olabilir. İhtiyacınız olsun veya olmasın bütçenizi sarsacak alışverişler yapmak, sırf farklılık yaşamak ve zorluklardan uzak durmak amacıyla bütçenizi sarsabilecek durumlara karşı dikkatli olunuz. Hani deyim yerindeyse küpleri doldurma zamanı diyebiliriz. Fiziksel açıdan güçlenmek veya kendinizi güzel, çekici görmek isteğiyle, bol para harcarken bulmanız mümkündür. Bu konuda iradenizi devrede tutabilirseniz hiçbir sorun kalmayacaktır. Maddi açıdan daha rahat yaşamanızı sağlayacak ikinci bir iş şansı yakalama yüzdeniz yüksektir. Kimileriniz bu süreçte birlikte oldukları kişiden finansal anlamda faydalar görebilirler. Şimdi gelelim dikkat edilmesi gereken tarihe. 18 Nisanda Terazi burcunda bir Dolunay ardından da saat 12:02 de Venüs-Kuzey Ay düğümü zorlu görünümünü deneyimleyeceğiz. Bu tarihi olumlu yönde değerlendirmek için, öncelikle hedefleriniz ve gelirleriniz konularında dikkatli ve gerçekçi bir şekilde hareket etmelisiniz. Eğer bir amacınız varsa bu amacı gerçekleştirmek istiyorsanız aldığınıza verdiğinize, bütçenize dikkat ve özen göstermelisiniz. Hayali projeler peşinde koşmak yerine, gerçekçi bir hedef üzerinde yol almayı bilmelisiniz. Artık dış dünyaya açılıyorsunuz ve dış dünyada insanlarla irtibatta olacağınız için, sözünüze, kendinize, farklı görüşlere saygı duymanız lazım. İşte bunu yaptığınızda maddi açıdan geleceğinizi kurgulayabilecek hale gelirsiniz.

BALIK BURCU 27 MART 2011 YORUMU

Sevgili Balıklar, 27 Mart-21 Nisan tarihleri arasında astrolojik olarak yüceldiği burçta seyrini sürdürecek olan Venüsün yansımalarını her zaman olduğu gibi önce genel etkileri daha sonra da dikkat edilmesi gereken yönleriyle sizlere izah etmeye çalışacağım. Ayrıca size oldukça güzel bir haberim var. 4 Nisan 2011 tarihinden itibaren, Venüs-Balık burcu geçişlerini Neptünün Balık burcunda ilerlemesi sayesinde gayet hoş ve olumlu yönde geçirmemiz mümkün. Gördüğünüz gibi yavaş yavaş aşkın güzelliklerinin tadına varmaya başlıyorsunuz. Diğer burçlar da yine Balığın o enginliğinden, bilgeliğinden her zaman olduğu gibi yararlanıyorlar. İyi ki varsınız ve arzu ettiğiniz güzellikler sizinle olsun. Evet şimdi tekrar Venüs-Balık burcu geçişine dönelim ve yansımaların birlikte gözden geçirelim. Öncelikle karşı cins üzerinde büyülü bir etki bırakmanız, girdiğiniz her ortamda gözlerin üzerinize çevrildiğini hissetmeniz artık son derece kolay. Ruhunuzun aşka doyum ihtiyacının karşılanabileceği bu süreçte, bilgeliğinizi insanlara sunabilmeniz, şefkat duygusuyla, haz ile dünyayı kucaklamanız mümkün. Buğulu gözlerinizle o güzelim yüreğinizle isteyip de fethedemediğiniz bir insan olacağını sanmıyorum. Bu manevi bir yükselişin, bugüne dek ektiklerinizi biçebilmenin de işareti. Ben bu enerjiyi Neptünün etkileri çerçevesinde ele alıyorum ve almak istiyorum. Çünkü astrolojik olarak bir enerjinin nasıl bir yol izleyeceğini ancak ve ancak onun arkasındaki güç belirler. O nedenle Neptünün sizlere şifa gücü, aşkta ve yaşamsal konularda bir anne şefkatiyle sardığını şimdiden hayal ediyorum. İnsanları uzlaştıran, kendinden olmasa dahi kucaklayan ve uyum duygusu içinde yaşamanızı sağlayan Venüs-Balık burcu geçişinde ne kadar farklı özelliklere sahip olduğunuzu yıllar boyu yaşayarak, hissederek anlayabilirsiniz.

Kendiniz ve sevdikleriniz adına düşünmeyi her zaman bilen, sahteliklerden hoşlanmayan, yaşamı güzelleştirmeyi bilen inançlı kişiler olarak, bu dönemde ilişkinizi sorunlardan arındırabilir ve arzuladığınız güzel bir dünyayı ilahi yardımlarla kurabilirsiniz. Sorunlarınız, bu enerji sayesinde sizi eskisi gibi rahatsız etmez veya sınırsızlık özlemi içinde hayatı kucaklayabilirsiniz. Artık lütfen hüzünleri, umutsuzlukları bir kenara koyarak, içinizdeki çocuğu uyandırın. Ve ona şunu söyleyin. -Önümde açılan ışıklı yolda ilerlemeye kararlıyım.hayatı kucaklıyorum ve kendimi çok seviyorum. Şimdi gelelim Nisan ayında dikkat edilmesi gereken tarihe. Bu konuda ben 18 Nisanı önemsiyorum. Çünkü o gün saat 05:44 de Terazi burcunda Dolunay oluştuktan sonra saat 12:02 de Venüs-Kuzey Ay düğümü ile zorlu bir görünüm yapacak. Bu durumda sizler özellikle kariyer ve toplum yaşamınızı, hayata bakış açınızı, bağımlılıklarınızı gözden geçirerek, geleceğiniz adına yeni hedefler belirlemelisiniz. Bu hedefleri belirlerken ne kadar gerçekçi olur ve kendinize güven duyarsınız o kadar iç baskılardan zincirlerinizden kurtulabilirsiniz. Dışa açılmanın vaktidir dostlarım.

HABERTÜRK
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!