Yıldırım: FETÖ'nün en fazla nefret ettiği kuruluş...

Başbakan Binali Yıldırım, Elazığ'da halka hitap etti. Yıldırım, ''CHP adayı Muharrem bey ne diyor? Diyor ki, ben iş başına gelirsem yerli araba yapımını durduracağım. Kanal İstanbul'u iptal edeceğim. Kardeşim, daha ne vaatler ne vaatler. Bakın bütün adeta böyle vaat işinde ölçüyü ayarı kaçırdılar ki, neredeyse sağ elinize güneşi vereceğim, sol elinize de ayı vereceğim diyecekler. Yakında bunu da derler merak etmeyin'' dedi.

Yıldırım: FETÖ'nün en fazla nefret ettiği kuruluş...

Başbakan Yıldırım, "Muharrem İnce diyor ki 'Ben TİKA'yı kapatacağım.' Yahu kardeşim TİKA dediğin kuruluş FETÖ'nün en fazla nefret ettiği kuruluştur. Ne yapıyor TİKA? Tarihi kültürel mirasımızı ihya ediyor, onarıyor" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen partisinin Elazığ mitinginde, vatandaşlara "Sizler göynümüzün gövercinisiniz Gakkoşlar" diye seslenerek, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını iletti.

Elazığ'daki muhteşem heyecanı ve tabloyu görenlerin, "inceden inceye" ayarlarının bozulduğunu belirten Yıldırım, "Bu coşkuyu görenlerin uykusu da kaçar ha. Türkiye'nin tapusu Gakkoşların elindedir. Türkiye'yi bölmeye, çalmaya çalışanlar Elazığ'a baksınlar. Elazığ Türkiye'nin teminatıdır. Cumhur İttifakı'na, AK Parti'ye Elazığ sahip çıkıyor" diye konuştu.

Eşi Semiha Yıldırım'dan dolayı Elazığlı olduğunu, eşinin en güzel günlerini Elazığ Öğretmen Okulu'nda geçirdiğini anlatan Yıldırım, Elazığ'ın 2014'teki cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 70 ile Recep Tayyip Erdoğan'ı seçtiğini, 16 Nisan halk oylamasında Erdoğan'a desteğini yüzde 72'ye çıkardığını belirtti.

"NEREDEYSE 'SAĞ ELİNİZE GÜNEŞİ, SOL ELİNİZE AYI VERECEĞİZ' DİYECEKLER"

Adayların meydana çıktığını, vaatlerin, yalanın, dolanın gırla gittiğini aktaran Başbakan Yıldırım, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin göreve geldiğinde yerli araba yapımını durduracağını, Kanal İstanbul Projesi'ni iptal edeceğini söylediğini anımsattı. 

Vaat işinde ölçü ve ayarın kaçırıldığını belirten Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Neredeyse 'Sağ elinize güneşi, sol elinize de ayı vereceğiz' diyecekler. Peki bunu söylüyor da genel başkanları ne diyor? Kemal Bey, 'Ey ahali, biz bu seçimi kazanırsak Cumhurbaşkanlığı Sistemi'ni iptal edeceğiz, eski sisteme döneceğiz' diyor. Eski sistemde ne var? Başbakanlık var, parlamenter sistem var. Cumhurbaşkanlığı eski sistemde sembolik. Hiçbir yetkisi yok. Peki senin yetkin olmadığın halde bu sözleri, vaatleri nasıl veriyorsun? Elazığlı bunu sormaz mı? Şimdi hepsi söz birliği yapmışlar, 'Biz eskiye döneceğiz' diyorlar. 16 Nisan belli ki bunlara ağır gelmiş. Halk oylamasını halen hazmedememişler."

''İLERİYİ İŞARET EDEN YOK"

Başbakan Yıldırım, 15 Temmuz'da bayrağı indirmeye, demokrasiyi yıkmaya, ülkeyi mahvetmeye çalışan alçaklara karşı Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarının karşı geldiğini vurguladı.

Açıklanan vaatler arasında Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı'nın (TİKA) kapatılmasının da bulunduğuna işaret eden Başbakan Yıldırım, şunları söyledi:

"Yahu kardeşim TİKA dediğin kuruluş FETÖ'nün en fazla nefret ettiği kuruluştur. Ne yapıyor TİKA? Tarihi kültürel mirasımızı ihya ediyor, onarıyor. Peki senin tarihine, geçmişine hiç mi saygın yok? TİKA gibi 25 ülkede bayrağımızı dalgalandıran, garip gurebaya yardım eden, Türkiye'nin tanıtımını yapan bu kuruluşu da kapatmaya mı karar verdin? Hiç merak etme, buna bu millet müsaade etmez. Birisi de çıkmış 'Hızlı tren Sivas'a iyi olmadı. Hızlı tren gelirse Sivas'ta göç olur' diyor. Akla bak akla. Millet gider Mersin'e, bunlar gider tersine. Hep geriyi işaret ediyorlar. İleriyi işaret eden yok ama biz daima ileri. Bunların aklı fikri yıkmak, bozmak. Ya önce bir tane iş yapın." 

Milletin feraset sahibi olduğunu anlatan Yıldırım, 2002'den beri 12 seçimde AK Parti'ye olan desteğin arttığını ve bugünlere geldiklerini kaydetti.

Başbakan Yıldırım, milletin 24 Haziran'daki 13'üncü seçimde de şer ittifakına, yıkım ekibine hak ettikleri dersi vereceğini belirterek, "Seçimlerde millet yetkiyi sandıkta doğrudan iktidara verecek. Cumhurbaşkanını, Meclis'i doğrudan seçecek. Güçlü Meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye için yola devam" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!