Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Yılbaşı hazırlıkları tam gaz

ŞİŞLİ Belediyesi'nin yılbaşı projesinin konsepti bu yıl "Nişantaşı Oyuncak Fabrikası". Bu konseptle tasarlanan ve cadde cadde geliştirilen fikirler dahilinde yılbaşı etkinlikleri ve süslemeler oldukça dikkat çekiyor.

Yılbaşı hazırlıkları tam gaz

Ünlü Rus besteci Çaykovski'nin 1891 yılında bestelediği son balesi olan Fındıkkıran Balesi'nden esinlenilerek yaratılan konsept çerçevesinde kurşun askerler, oyuncak ayıcıklar, hediye paketleri ve yılbaşı neşesini yansıtan süslemeler Nişantaşı sokaklarında yerini aldı.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül: "Nişantaşı artık büyük bir markadır! Alışverişin ve sosyal hayatın merkesi olan Nişantaşı'da 2013 yılını hep birlikte çoskuyla ve umutla karşılıyoruz. Nişantaşı'nın ihtişamını ve görkemini yansıtan etkinliklerle hazırlandığımız 2013 hayallerimiizn gerçekleştiği bir yıl olsun" dedi.

NİŞANTAŞI OYUNCAK FABRİKASI

Etkinlikler kapsamında Nişantaşı'nın kalbi Abdi İpekçi Caddesi de dev kurşun askerlerin süslediği ışıklı taklarla bezendi. Kaldırıma yerleştirilen kurşun asker ikon heykelleri ise oldukça dikkat çekiiyor. .Aynı konsepte göre hazırlanan ve Nişantaşı meydanına kurulan 7 metrelik dev yılbaşı ağacı ise dünyadaki emsallerinden geri kalmıyor. Abdi İpekçi ve Teşvikiye caddelerine kurulan fotoğraf koltukları ise en güzel anlara eşlik edecek. Her sene büyük ilgi gören Yılbaşı faytonu ise Nişantaşı'nın yılbaşı heyecanını daha da artırıyor.

YILBAŞINDA İSTANBUL'UN KALBİ NİŞANTAŞI'NDA ATACAK

Kentsel Tasarım Projesi kapsamında baştan aşağı yenilenen Abdi İpekçi Caddesi, 29 Aralık'tan itibaren binlerce İstanbulluya ev sahipliği yapacak. Caddede  kurulacak sahnede, gece boyunca DJ müzikleri ve çeşitli şovlar sahnelenecek. Her cumartesi, engelli farkındalığına ritimleriyle dikkat çeken "Engellerin de Ötesinde" Grubu sokak etkinliklerinde sahne alacak. Bölgenin birçok noktasında yılbaşı ikramları yapılacak, sokak müzisyenleri yeni yıla Nişantaşı'nda girecek olan yurttaşlara mini konserler verecek, bölgedeki mağaza ve işyerleri de kendi önlerinde yılbaşı şölenine katılacak.
 

Yılbaşı hazırlıkları tam gaz Yılbaşı hazırlıkları tam gaz Yılbaşı hazırlıkları tam gaz Yılbaşı hazırlıkları tam gaz
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!