Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

YEŞİL TÜRBEYİ FUARA TAŞIDILAR

Bursa'nın göz kamaştıran tarihi eserlerinin dev maketleri EMİTT Fuarı'nda sergileniyor. Bursa standını ziyaret eden Kültür Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, karagöz hacıvat gösterisini izledi

YEŞİL TÜRBEYİ FUARA TAŞIDILAR

Bursa'nın ikinci defa katıldığı aldığı 15. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı-EMİTT 2011, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay tarafından açıldı. Karagöz ve Hacivat'ın tanıtım yaptığı Bursa standı büyük ilgi gördü. Bursa'taki tarihi yapılarının dev minyatürleri fuarda sergilendi. Kemalpaşa tatlısı, kestane şekeri ve Korusu'yun ücretsiz dağıtıldığı Bursa standı önünde ziyaretçiler uzun kuyruklar oluşturdu. Yeşil Türbe, Kozahan, Irgandı köprüsü, Uludağ, Tophane saat kulesinin devasa minyatürleri adeta Bursa'yı fuara taşıdı.
Bursa Valisi Şahabettin Harput başkanlığında kurulan Kültür ve Turizm Tanıtma Birliği olarak fuarda 126 metrekare yer kiraladıklarını belirten Vali Yardımcısı Ali Kamil Başar, "İkinci defa katıldığımız EMİTT Fuarı'nda geniş bir stant kiraladık. Bursa'dan 38 kuruluş olarak yer aldık. Geçen senekine nazaran bu sene farklı bir konsept ile fuara katıldık. Tarihi yapılarımızın minyatürlerinin yanında canlı performans olarak da Hacivat ve Karagöz ile kılıç kalkan ekibimizi getirdik" dedi.
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın özel ilgi gösterdiği Karagöz ve Hacivat, bakana kısa bir gösteri yaptı. Kılıç kalkan ekibinin kılıçlarının gölgesi altında Bursa standında karşılanan Bakan Günay'a Vali Yardımcısı Başar stant hakkında bilgi verip, kestane şekeri ikram etti.
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD) iş birliğiyle Ekin Fuarcılık ve ITE Group tarafından düzenlenen EMİTT 2011, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde devam ediyor.


 

YEŞİL TÜRBEYİ FUARA TAŞIDILAR YEŞİL TÜRBEYİ FUARA TAŞIDILAR
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!