Yerli otomobil fabrikasına ilk talip

Osmaniye Girişimci İşadamları Derneği (OGİAD) Başkanı Mahmut Keten, yerli otomobil fabrikasının devlet desteğiyle Osmaniye'de kurulmasını istedi.

Yerli otomobil fabrikasına ilk talip

Keten, dernek binasında düzenlediği basın toplantısında, yerli otomobil üretimini canı gönülden desteklediklerini söyledi.

Osmaniye'nin Doğu Akdeniz'in parlayan yıldızı olduğunu belirten Keten, 2004 yılında 5484 sayılı Teşvik Yasası'yla Osmaniye'nin makus talihini yendiğini ve büyüme ivmesi yakaladığını ifade ederek, "Hükümetimiz bu büyümeyi taçlandırmak istiyorsa yerli otomobil fabrikasının Osmaniye'de kurulmasını desteklemeli" dedi.

ULAŞIM VE ÜRETİMDE ELVERİŞLİ

Osmaniye'deki Organize Sanayi Bölgesi'nin yatırım alanlarının geniş, bölgenin deniz, hava ve kara ulaşım yolları açısından uygun olduğunu anlatan Keten, şunları söyledi.

"İlerleyen dönemlerde oluşacak yeni pazarlar açısından Ortadoğu'ya yakın olması nedeniyle otomobil fabrikasının kentimizde kurulmasının uygun olacağını düşünüyoruz. En önemli avantajlardan birisi de Türkiye'nin yassı mamul üretiminin yüzde 50'sinin bu bölgeden karşılanması. Yerli otomobil fabrikasının devlet desteğiyle kentimizde kurulmasını istiyoruz."

İstanbul, Bursa ve Adapazarı'nda otomobil üretim ve montajının yapıldığını hatırlatan Keten, alternatif sanayi yatırım alanlarının geliştirilmesi gerektiğini, ülkenin büyüme ve gelişme stratejisi açısından bu konunun önemli olduğunu dile getirdi.

Keten, şunları kaydetti:

"Böylesine büyük bir yatırım batıya olan göçü bir nebze olsun azaltır. Bölgede yeni istihdam alanlarının ve yeni insan kaynaklarının oluşmasını sağlar. Sayın başbakanımızın dediği gibi elbette bir yiğit çıkar bu yerli otomobili yapar. Biz de Osmaniyeli iş adamları olarak diyoruz ki; elbette bir iş adamı çıkacak ve bu yerli otomobil fabrikasının üretim tesislerini Osmaniye'ye kuracaktır. Bunun için destek bekliyoruz."
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!