Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Yenişehir yenilenecek (ÖZEL HABER)

MHP Yenişehir Belediye Başkan adayı Davut Aydın, yerel seçimler için ekip arkadaşlarıyla çalışmaya devam ettiklerini ifade etti. İlçede arazileri mutlaka koruyacaklarını ifade eden Aydın, en büyük sorunlarının kapalı pazaryeri ve trafik olduğunu belirtip, "Yenişehir adı gibi yenilenecek" dedi.

Yenişehir yenilenecek (ÖZEL HABER)

HABERMERKEZİ/BURSADABUGÜN

Türkiye'nin en büyük yerel internet medyası Bursada Bugün'e bağlı olarak yayım hayatına devam eden Bursada Bugün TV'de usta gazeteci Aysın Komitgan'ın sunduğu Gün 'Aysın'ın konuğu olan MHP Yenişehir Belediye Başkan adayı Davut Aydın, 28 yıldır ilçe belediyesinde görev yaptığını dile getirdi. İnanmanın başarmanın yarısı olduğunu kaydeden Aydın, 9 kişilik ekip arkadaşlarıyla önemli bir mesai harcadıklarını söyledi.

ARAZİLER MUTLAKA KORUNACAK

Yenişehir'in başta gelen gelirlerinin tarım ve hayvancılıktan sağlandığını kaydeden Belediye Başkan adayı Davut Aydın, " Güzel projeler geliyor. Arazileri mutlaka koruyacağız, ilçemizde meydan ve yeşil alanlar oluşturacağız. Gençler için oyun alanları yapacağız. Sanayi de olacaksa tarımla ilgili projelerimiz olacak. Üreticilerin malını pazarlayacağı bir projemiz olacak.  Teşkilatımız muhtarları gezerek sorunları tespit etti. Sinema daha işler hale getirmemiz gerekiyor" diye konuştu.

EN BÜYÜK SORUNLAR

Yenişehir'deki eksiklerden bahseden Aydın, "En büyük sorunumuz kapalı pazar alanının olmayışıdır. Otopark ve trafik sıkıntıları da var. Otoparklar yaparak trafik sorununu çözeceğiz. Hastanemiz de açılacak. Bazı ekonomik sıkıntıları nedeniyle proje hayata geçirilemedi. Altyapı sorunumuz yok. Proje bazında mevcut başkan Süleyman Aydın'ın devamlılığını sağlayacağız. Yenişehir halkı çalışan bir belediye ve çalışkan bir belediye başkanı görecek. Başkanın park projesi de yapılacak. Yapamayacağım hiçbir şeyi taahhüt etmeyeceğim. Masa sözü verip sehpa yapmayız" dedi.

OSMANLI'NIN İLK BAŞKENTİ

Yenişehir'e halkına güvendiklerini vurgulayan Davut Aydın, "İlçemiz Osmanlı'nın ilk başkentidir. Yenişehir ismine yakışan bir şehir olacak ve yenilenecek. 31 Mart'ta bu seçimi alacağımızı düşünüyorum, vatandaşlarımız bize bu düşünceyi gösteriyor. Vatandaşlar 'yanındayız' diyor biz de 1 Nisan'da kendilerine yüzümüzü döneceğiz" açıklamasında bulundu. İlçede 6 spor kulübü bulunduğunu vurgulayan Aydın, Yenişehirspor'a değil sporculara destekler vereceklerini ve altyapı için yapabileceklerini konuşacaklarını aktardı.

ÜST MAKAMLAR BENDEN BIKACAK

Seçim için tam anlamıyla hazır olduklarını söyleyen Yenişehir Belediye Başkan adayı Aydın, "2014 seçimlerinde adaylığım gündeme geldi. Emekliliğimi hak etmediğim için geri durdum. Aile olarak siyasi kimliğimiz var. 17 ilçeden birisi olacağız. Hata değil emsal lüksümüz var.  İstihdam yaratma için çalışacağız. Fikirlerimiz çalışacak. Bütçe konusunda da çok borcumuz yok. Üst makamlar benden bıkacak. Kendim için değil Yenişehir için gerekirse kapılarında yatacağız" ifadelerini kullandı. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!