Yeni Zelanda'daki katliama Bursa'dan tepki

Yeni Zelanda'daki iki camiye, Cuma namazı sırasında düzenlenen silahlı saldırıya Bursa'dan da tepki geldi. Türkiye Gençlik Vakfı Bursa İl Temsilciği, Cuma namazı sonrası Ulucamii'nin önünde toplanarak Müslümanlara yönelik saldırıları kınadı.

Yeni Zelanda'daki katliama Bursa'dan tepki

BURCU SEKMEN-SEFA BALABAN / BURSADA BUGÜN

TÜGVA Bursa adına konuşan İl Başkan Yardımcısı Bahri Özdemir, "Bu sabah aldığımız bir haberle daha sarsıldık. Yeni Zelanda'daki Al Noor ve Linwood camilerine Cuma namazı esnasında silahlı saldırı düzenlendiğini ve bu saldırıda çok sayıda şehidimiz ve yaralımız olduğunu öğrendik.

104 yıl önce İngiliz Emperyalizmi ne uğruna savaştığını bilmeyen Yeni Zelandalıları hiç tanımadıkları Müslümanları öldürsünler diye Çanakkale'ye yığdı. Bugün de Kültür Emperyalizmi İslamofobi virüsüyle bütün dünyayı yanlış tanıdıkları İslam'a ve Müslümanlara karşı kışkırtıyor. Biz de Yeni Zelanda'daki hain saldırıyı lanetliyor, İslamofobi'yi mağlup edeceğimizi ilan ediyor, şehitlerimize Allahu Teala'dan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle Cumanızın mübarek olmasını diliyor, Allahu Teala'dan birliğimizi ve beraberliğimizi muhafaza etmesini niyaz ediyorum" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!