Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Yeni stadyum ne zaman bitecek? - ÖZEL HABER

Bursada Bugün BTV stüdyolarındaki Siyasette Bugün programında E. Pınar Turan'ın sorularını yanıtlayan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yeni stadyum ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Yeni stadyum ne zaman bitecek? - ÖZEL HABER

(ÖZEL HABER) Uludağ'a dev tesisler geliyor!

(ÖZEL HABER) Recep Altepe'den Bursalılara bayram müjdesi...

Haber: Mesut DEMİR Kamera: Mesut DEMİR - Mehmet MUTLU Kurgu: Murat ŞENTÜRK

Bursada Bugün BTV stüdyolarındaki Siyasette Bugün programında E. Pınar Turan'ın sorularını yanıtlayan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yeni stadyum ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

"AVRUPA STATLARINI ÖRNEK ALDIK"
Stadyum çalışmalarıyla ilgili de bilgi veren Recep Altepe, "45 bin kişilik Bursa'ya değer katacak stadyum, 185 bin m2'lik inşaatıyla Bursa tarihinde Büyükşehir Belediyesi'nin en büyük inşaatı. Başbakanımız stadyum inşaatı için 50 milyon lira vermişti. Biz stadyum projesini genişlettik. Avrupa'daki en güzel statları örnek aldık. Stadyum çok büyük ve kaliteli bir eser oldu. Bursa'ya her şeyin en güzeli layık" diye konuştu.

"YENİ STADYUMU HERKES SAHİPLENMELİ"
Hüdavendigar Parkı'nda olduğu gibi Bursalıların stadyumu sahiplenmesi açısından stat kapılarını satışa çıkardıklarını ifade eden Altepe, sözlerini şöyle sürdürdü;
"Stadımızın 92 kapısını satışa çıkardık. Satışa çıkardığımız firmalarla ilgili bilgileri önümüzdeki günlerde açıklayacağız. 92 kapıdan yaklaşık 20 milyon liranın üzerinde bir gelir bekliyoruz. Stadyumumuz inşallah yılbaşında biterek, ligin ikinci yarısına yetişecek. Bursasporumuz ligin ikinci maçlarını bu statta oynayabilecek."

"STADYUMUN ADINI GELİRE DÖNÜŞTÜRECEĞİZ"
Stadyumun isminin satışı ile ilgili konuya da değinen Altepe, "Stadyumumuzun adı Bursa Büyükşehir Stadı, halk arasında ise Timsah Arena olarak geçiyor. Artık Bursaspor'un bir marka olması, Barcelona gibi Avrupa takımı olması, Avrupa'da başarılar elde etmesi gerektiğini söylüyoruz. Biz Bursaspor şampiyon olacak dedik ama kimse inanmamıştı. Şimdi diyoruz ki, Bursaspor Avrupa Şampiyonu olması lazım. Bunun için de Real Madrid, Barcelona gibi maddi açıdan güçlü bir takım olmamız, kendi gelirlerimiz olması gerekiyor. Bu stadyumdan elde edilecek gelirler ile Bursaspor güçlü bir marka olacak. Bunun için de gelir lazım. Bursaspor'un maddi sıkıntıya düşmemesi, Avrupa'daki rakipleriyle aynı seviyede olması gerekiyor. Dünya ne yapıyor? Stadının ismini gelire çeviriyor. Milyonlarca lira gelir neden elde edilmesin? Her yıl da bunun bir bedeli var. Bu şekilde Bursa şehri de takımıyla bir dünya markası elde etmiş olacak. Bizim de amacımız bu. Şehirleri en iyi tanıtan kentin takımlarıdır. Bursa'yı da dünyaya tanıtacak olan Bursaspor'dur" şeklinde konuştu.

RECEP ALTEPE YENİDEN ADAY OLACAK MI?
Yerel seçimlerle ilgili de önemli açıklamalar yapan Altepe, "Biz şuanda belediye başkanıyız. Benim Büyükşehir'de birinci dönemim. Tecrübeli ve birikimli olduğumuz konu da bu. Nasip olursa, partimiz de uygun görürse, bugünlerde çalışmalar yapılıyor. Açıklanırsa bizler de devam ettirmiş olacağız. Bursamızın kabuk değiştirmesi de daha hızlı tamamlanmış olur. Bizler de bu heyecanı tüm Bursamıza yaşatmış oluruz. Şuanda başlatmış olduğumuz tramvay hatlarımız tüm semtlerimize yayılmış olacak. Bursamızın tüm eksiklikleri, çevre yatırımlarıyla tamamlanmış olacak. Bunlar da devam eden dönem ile ancak tamamlamak mümkün. Nasip olursa, bizim hedefimiz bu çalışmaları tamamlamak ve devam ettirip gerçekleştirmek. Bursalılara bu güzel projeleri kazandırmak, bir Bursalı olarak büyük bir onur" dedi.
 

Yeni stadyum ne zaman bitecek? - ÖZEL HABER Yeni stadyum ne zaman bitecek? - ÖZEL HABER Yeni stadyum ne zaman bitecek? - ÖZEL HABER
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!