Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

YENİ SICAK SULAR İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Bursa Valisi Şahabettin Harput, yeni bulunan sıcak su kaynaklarını bu yıl içinde otellere vermeyi hedeflediklerini söyledi.

YENİ SICAK SULAR İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

 Vali Harşut başkanlığında Bursa'nın jeotermal sıcak suları ile ilgili toplantı yapıldı. Toplantıya Vali Yardımcısı Mustafa Karslıoğlu ile birlikte Orhan Mertoğlu, Özel İdare Genel Sekreteri Kemal Demirel, Müfit Aydın, İsmail Aksoy ve Valilik Planlama Müdürü Vedat Atacan katıldı. Harput, "Bugün burada sıcak suyla alakalı son gelişmeleri değerlendirmek üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz. Sıcak suyla alakalı daha önce bize müracaat eden firmalarla ilgili yeni bir tespit yapacağız. Onlara yıl içinde en kısa zamanda su verebilmek için projelerin bir an önce hazırlanması, dağıtım şebekelerinin yapılması lazım. Eski işletmeler için herhangi bir risk teşkil etmemesi için oralara da su hattının çekilmesi gerekiyor.
Şu ana kadar yaptığımız çalışmalarda, gerek ulaştığımız yeni kaynaklar, gerek bu sıcak suların kalite, sıcaklık ve debisi tatmin edicek. Türkiye ve dünyadaki gelişmeler değerlendirildiğinde, bu yeni kaynakların Bursa adına çok büyük potansiyel teşkil ettiği herkes tarafından kabul edilmekte. Biz mevcut suyumuzun bir an önce hem istifade edilebilir hale getirilmesi, hem de gelire dönüştürülmesi çabası içerisindeyiz. Diğer taraftanda sıcak suyla alakalı Bursa'nın termal ve medikal sağlık merkezi olması yolundaki çabalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!