YENİ REKTÖR YARDIMCILARI ATANDI

Uludağ Üniversitesi'nde Prof. Dr. Kamil Dilek'in rektörlük görevine atanmasının ardından yeni yönetim kadroları da beli olmaya başladı.

YENİ REKTÖR YARDIMCILARI ATANDI

İlk olarak Uludağ Üniversitesi Rektör yardımcılıklarına yeni atamalar yapıldı. Buna göre, bir önceki dönemde 8 yıl Tıp Fakültesi dekanlığı yapmış olan Prof. Dr. Müfit Parlak; halen İlahiyat Fakültesi Dekanı olan Prof. Dr. A. Saim Kılavuz ve yaklaşık bir yıldır Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dekanlığına getirilen Prof. Dr. İrfan Karagöz rektör yardımcılığı görevlerine atandı.
Prof. Dr. Müfit Parlak özgeçmiş
1955 yılında Bursa'nın Gemlik ilçesinde doğan Müfit Parlak, ilk ve orta öğrenimini Gemlik'te yaptı. 1979 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1981-1982 yıllarında dil eğitimi için Kanada'ya Carletton University ESL'ye gitti. 1982 yılında UÜ Tıp Fakültesi'ne araştırma görevlisi olarak başladı. 1986 yılında Radyoloji Anabilim Dalı'nda uzman oldu. 1987 yılında yardımcı doçent,1991'de doçent, 1997 yılında da profesör kadrosuna atandı. 2000-2001 yıllarında Bursa Tabip Odası Başkanlığı da yapan Parlak, 2001-2008 yıllarında Tıp Fakültesi Dekanlığı, 2005-2008 yıllarında Radyoloji Anabilim Dalı Başkanlığı görevlerini de yürüttü. Prof. Dr. Müfit Parlak evli ve 1 çocuk babası.
Prof. Dr. İrfan Karagöz Özgeçmiş
1959 yılında Trabzon Maçka'da doğan İrfan Karagöz, 1983 yılında U.Ü. Makine Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 1984 yılında aynı bölümde araştırma görevlisi olarak göreve başladı. U.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsünden 1986 yılında yükseklisans 1991 yılında doktora derecelerini aldı. Doktora çalışması esnasında burslu olarak bir yıl Von Karman Enstitüsünde (Belçika), bir yıl da Southampton Üniversitesinde (İngiltere) araştırmalar yaptı.
1992 yılında Yardımcı Doçent olarak Makine Mühendisliği Bölümünde öğretim üyeliğine atanan İrfan Karagöz 1996 yılında Akışkanlar Mekaniği ve Uygulamaları Bilim Dalında Doçent unvanını aldı. 2002 yılında Makine Mühendisliği Bölümü Termodinamik Anabilim Dalında Profesörlüğe atanan İrfan Karagöz fakülte kurulu üyeliği, Makine Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcılığı, Dekan yardımcılığı ve Üniversitenin Senato üyeliği görevlerinde de bulunmuştu.Prof. Dr. İrfan Karagöz, evli ve üç çocuk babasıdır.
Prof. Dr. Ahmet Saim KILAVUZ
1954 tarihinde Aydın'Bozdoğan'da doğdu. İlkokulu Bozdoğan Merkez İlkokulu'nda okudu. Ortaöğrenimini Ankara ve Denizli İmam-Hatip Liseleri'nde tamamladı (1971). Bornova (İzmir) Müftülüğü Din Görevlilerini Kontrol Memuru (murakıp) olarak 1972 yılında memuriyete başladı. 1975 yılında İzmir Yüksek İslâm Enstitüsü'nü bitirdi. Aynı yıl İzmir İmam-Hatip Lisesi'nde öğretmenliğe başladı. 1977 yılı Şubat'ında Bursa Yüksek İslâm Enstitüsü'ne Kelâm ve İslâm Düşüncesi Asistanı olarak atandı. Askerlik hizmetini 1980-1981 yılları arasında Bursa Işıklar Askeri Lisesi'nde yedek subay olarak yaptı. Bursa Yüksek İslâm Enstitüsü'nün İlâhiyat Fakültesi'ne dönüşmesinden sonra Kelâm Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. 1983'te "İman ve Küfür Arasındaki Sınır" adlı teziyle doktor oldu. Temmuz 1984'te aynı anabilim dalında yardımcı doçentliğe atandı. Ekim 1989'da doçent, Ocak 1995'te profesör oldu. Çeşitli dönemlerde bölüm başkanlığı ve dekan yardımcılığı gibi idarî görevler üstlendi. Halen Uludağ Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi Kelâm Anabilim Dalı Başkanı ve dekanıdır. Evli, üç çocuk üç torun sahibidir. Arapça ve İngilizce bilmektedir. Bir çok İlâhiyat Fakültesi dergisinin hakem heyetinde yer alan Kılavuz'un yayımlanmış 12 kitabı bulunuyor.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!