Yeni iPhone'lar içeriğini değiştiriyor!

Apple'ın son tanıttığı akıllı telefonları iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X, hızlı şarj teknolojisini destekliyor fakat bu telefonların kutusundan çıkan şarj adaptörü, iPhone hızlı şarj teknolojisini desteklemiyor.

Yeni iPhone'lar içeriğini değiştiriyor!

Bu durum kullanıcıların, telefonlarını hızlı şarj edebilmesi için ayrıca bir hızlı şarj adaptörü almasını gerektiriyordu. Bu da telefonun dışında yaklaşık 300 liramasrafa sebep oluyordu. Ancak ortaya çıkan bazı bilgiler, bu durumun tanıtılacak olan iPhone modelleriyle birlikte değişeceğini gösteriyor.

Yeni iPhone'ların şarj adaptörü, iPhone hızlı şarj teknolojisini destekleyecek

Weibo platformundan ortaya çıkan bilgilere göre, 2018 model iPhone modellerinin kutu içeriğinde, 5 W'lık normal şarj adaptörü yerine 18 W'lık şarj adaptörü ve USB-C uçlu Lightning kablosu yer alacak. Bu sayede cihazların hızlı şarj olması için ayrıca bir adaptörün alınmasına ihtiyaç duyulmayacak. 

Bu şarj adaptörü ile yeni iPhone modellerinin sahip olduğu hızlı şarj teknolojisi kullanılarak şarj edilebilecek. Bu hızlı şarj sayesinde, telefonların bataryası 30 dakika içerisinde yüzde 0'dan yüzde 50'ye kadar şarj olabilecek.

Eski adaptörlerdeki USB-A girişi yerine USB-C girişine ev sahipliği edecek bu şarj adaptörüne ait bazı görüntüler de ortaya çıktı. Yine Weibo platformunda paylaşılan bu görsellere göre, adaptörün gücü her ne kadar artmış olsa da boyutunun çok fazla büyümediği görülüyor.

Ortaya çıkan bu bilgilerin kesinliği hakkında henüz kesin bir bilgi bulunmuyor. Bu sızıntı ve iddiaların gerçek olup olmadığını, 2018 model iPhone'lar resmi olarak tanıtıldığında anlayacağız.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!